Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 09:47

Resident Evil Village to największy hit tej serii ostatnich lat

Firma Capcom poinformowała o doskonałej sprzedaży Resident Evil Village. Produkcja radzi sobie lepiej niż kilka ostatnich odsłon serii.

Firma Capcom ma powody do zadowolenia. Japoński wydawca pochwalił się, że Resident Evil Village rozeszło się już w 4,5 mln egzemplarzy.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 7 maja tego roku na PC, konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PS5 oraz w usłudze Stadia. Produkcja zaliczyła wyśmienity debiut. Wystarczyło kilka dni, aby Resident Evil Village rozeszło się w 3 milionach sztuk. Do 27 maja wynik ten wzrósł do 4 mln.

RE Village sprzedaje się nawet lepiej niż przebojowe Resident Evil 2. Najnowsza odsłona cyklu przekroczyła próg czterech milionów egzemplarzy w niecałe trzy tygodnie od premiery, podczas gry remake drugiej części serii potrzebował na to nieco ponad miesiąc. Dopiero po jedenastu miesiącach RE2 rozeszło się w 5 mln egzemplarzy – Resident Evil Village nie będzie miało większych problemów z przebiciem tego osiągnięcia.

Najnowsza odsłona cyklu jeszcze lepiej wypada w konfrontacji z Resident Evil 3. Od premiery tej produkcji minęło już piętnaście miesięcy i przez ten czas rozeszła się ona w 4 mln egzemplarzy. RE Village osiągnęło ten rezultat w raptem trzy tygodnie.

Warto również przypomnieć, że Resident Evil VII: Biohazard potrzebowało dziesięciu miesięcy na przekroczenie progu 4 mln sztuk. Resident Evil Village radzi sobie więc wyraźnie lepiej niż ostatnie odsłony cyklu.

Dobra passa najnowszej części serii powinna trwać jeszcze przez długi czas. W tym miesiącu ma się wreszcie ukazać Resident Evil RE:Verse, czyli darmowy moduł sieciowy Resident Evil Village, pozwalający na zabawę w sześcioosobowych potyczkach typu deathmatch. Początkowo miał się on ukazać wraz z główną grą, ale jego premiera została opóźniona. Ponadto ruszyła już produkcja pierwszego fabularnego DLC.

  1. Recenzja Resident Evil Village - nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  2. Resident Evil Village - poradnik do gry
  3. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  4. Strona internetowa firmy Capcom