Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 10:59

autor: Iltutmiś

Fallout 76: The Pitt zaprowadzi nas do znajomej lokacji

Bethesda aktywnie rozwija najnowszą część marki Fallout. Nadchodzący dodatek Fallout 76: Expeditions – The Pitt (Dzióra) zaprowadzi nas do znanych z Fallout 3 okolic zrujnowanego Pittsburgha.

W SKRÓCIE:
  • Najnowszy dodatek zaprowadzi nas do lokacji z Fallout 3.
  • Fallout 76: The Pitt wyjdzie w 2022 roku.
  • Wczoraj opublikowana została nowa aktualizacja Fallout 76: Steel Reign.

Fallout 76, aktualnie przeceniony na Steam, od czasu swojej premiery jest systematycznie rozwijany. Gra, która na początku zbierała niepochlebne opinie, przeszła długą drogę. Wczoraj Bethesda Softworks opublikowała kolejne informacje dotyczące nadchodzącego dodatku zapowiedzianego na tegorocznych targach E3.

Do postapokaliptycznego Pittsburgha zawitamy w następnym roku. Region ten mieliśmy już okazję poznać w Fallout 3 z 2009 roku. Seria dodatków Ekspedycje zaprowadzi nas poza teren Appalachów do nowych, wcześniej niespotkanych w Fallout 76 krain.

Według głównego producenta Jeffa Gardinera, Fallout 76: The Pitt skupi się na snuciu opowieści. Dodatek jest projektowany z myślą o wielokrotnym przechodzeniu.

Zdecydowaliśmy się na Pitt, ponieważ jest to okolica Zachodniej Wirginii (gdzie rozgrywa się akcja Fallout 76) i jest to świetna lokacja narracyjna. Projektanci długo zastanawiali się, jak stworzyć zawartość, która będzie zarówno zabawna, jak i zachęcająca do wielokrotnego przechodzenia. [Pitt] ma naprawdę unikalną mechanikę, fajną historię i wysoki poziom replayability, więc gracze mogą cieszyć się nią [więcej niż] raz.

Mark Tucker, dyrektor kreatywny w zespole odpowiedzialnym za Fallout 76, skomentował nacisk położony na narrację w nadchodzącym dodatku:

Trudno to zrównoważyć, ponieważ nasza gra jest naprawdę wyjątkowa. […] Mamy graczy, którzy grają prawie wyłącznie w drużynach i mamy graczy, którzy nigdy nie dołączają do drużyn. Musimy się więc upewnić, że zapewniamy dobre rozwiązania dla obu tych grup.

Poza udostępnionymi szczegółami dotyczącymi nowego dodatku, wczoraj została opublikowana najnowsza aktualizacja Fallout 76 – Steel Reign. W jej ramach poznamy zakończenie fabularnego wątku Bractwa Stali, ulepszymy ekwipunek przy pomocy systemu legendarnego rzemiosła, będziemy mogli nosić przy sobie jeszcze więcej kapsli, sztabek złota czy akcji oraz pohandlujemy złotem z nową handlarką Minervą z Blue Ridge.

Nie można nie wspomnieć o rozpoczęciu 5. sezonu wydarzeń w Fallout 76. K.D. Inkwell powraca w ucieczce z 42. wieku, rozpoczynając tym samym nową serię rang i nagród do zdobycia przez graczy. Handlarkę Minervę spotkamy w Forcie Atlas, Opoce lub Kraterze podczas dwóch wydarzeń: Centrali Minervy i Wielkiej Wyprzedaży u Minervy. W ramach Fallout 76: Steel Reign gra otrzymała również sporo poprawek, z którymi możecie się zapoznać na stronie aktualizacji.

Oficjalny zwiastun Fallout 76: Steel Reign zobaczycie poniżej:

Najnowsza aktualizacja 1.5.4.15 nie należy do najmniejszych, ale Bethesda Softworks już nas do tego przyzwyczaiła w toku prac nad Fallout 76. Na poszczególnych platformach patch zajmuje: Bethesda.net: 8,7 GB, Microsoft Store: 15,9 GB, Steam: 7,1 GB, PlayStation: 15,18 GB, Xbox: 15,87 GB