Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 sierpnia 2021, 19:53

autor: Entelarmer

Resident Evil: Welcome to Raccoon City - pierwsze zdjęcia z nowej ekranizacji serii

Zapowiedziane na ten rok Resident Evil: Welcome to Raccoon City w końcu zostało zaprezentowane. Na razie tylko na ujęciach udostępnionych przez serwis IGN, który wyciągnął od reżysera Johannesa Robertsa nowe informacje na temat ekranizacji.

Pierwsze zdjęcia z nowej ekranizacji serii Resident Evil trafiły do sieci. Serwis IGN opublikował kadry z Welcome to Raccoon City przy okazji wywiadu z reżyserem Johannesem Robertsem.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City - pierwsze zdjęcia z nowej ekranizacji serii - ilustracja #1
Źródło: IGN.

Roberts miał co nieco do powiedzenia na temat swojego dzieła. Podkreślił choćby, że jego zdaniem jednym z grzechów ekranizacji gier jest dobieranie aktorów pod wygląd, a nie charakter postaci. Reżyser chciał tego uniknąć, co miało być szczególnie dużym wyzwaniem w przypadku Leona Kennedy’ego (którego ostatecznie zagra Avan Jogia):

Różnica między tym filmem a poprzednimi jest taka, że przedstawia zgromadzenie, w którym każdy z głównych bohaterów ma ogromne znaczenie dla narracji. Nie są to tylko postacie robiące cosplay, z dokładnie takimi samymi włosami i kostiumami co protagoniści [z gier – przyp. autora]. W trakcie castingu niezwykle ważne było znalezienie ludzi, którzy uosabiają ducha i energię portretowanych postaci. Myślę, że częstym problemem adaptacji gier jest obsadzanie kogoś, kto jest wizualnie podobny do pierwowzorów. Daje się im identyczną fryzurę i ubrania, ale widzowie nie dostają tego, co film może zrobić lepiej od gier – stworzyć trójwymiarowych bohaterów, z którymi można się naprawdę związać i w których można uwierzyć.

Reżyser zapowiada też powrót do korzeni cyklu (czytaj: konwencji horroru) w oldskulowym stylu i odcięcie się od dotychczasowych, pełnych akcji ekranizacji Resident Evil. Poza tym zdradził co nieco na temat Lisy Trevor (granej przez Marinę Mazepę), która najwyraźniej będzie znacznie istotniejszą postacią niż w Resident Evil z 2002 roku.

Roberts zapewnił, że ściśle współpracuje z Capcomem, dzięki czemu producenci mieli szansę sprawdzić m.in. plan tytułowej rezydencji Spencera (jej wnętrze – czy też raczej szkockiego budynku wykorzystanego przez Robertsa – mogliśmy obejrzeć na nieoficjalnych zdjęciach z grudnia 2020 roku). Resident Evil: Welcome to Raccoon City zobaczymy w kinach 24 listopada (przynajmniej w USA).

Resident Evil: Welcome to Raccoon City - pierwsze zdjęcia z nowej ekranizacji serii - ilustracja #2
Źródło: IGN.
  1. Oficjalna strona serii Resident Evil
  2. Oficjalna strona firmy Capcom