Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka King Of Glory (iOS)
OkładkaKing Of Glory (iOS)

King Of Glory

Mobilna gra MOBA będąca klonem słynnego League of Legends. Zabawa polega na starciach dwóch, pięcioosobowych drużyn. Gracze wcielają się w potężnych herosów, a ich zadaniem jest zniszczenie bazy wroga.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King Of Glory Premiera

20lis2015

iOS AND

producent: Tencent wydawca: Tencent

Gry podobne do King Of Glory

The Witcher Battle Arena

Vainglory

Titan Brawl

King Of Glory na platformę AND i iOS to klon słynnej PC-towej gry League of Legends. Co ciekawe, za produkcję odpowiada firma Tencent, a więc właściciel studia Riot Games, które wyprodukowało wspomniany przed chwilą hit.

Mechanika

Jest to typowa gra z gatunku MOBA. Ogólne zasady w tego typu produkcjach nie są przesadnie skomplikowane, gdyż zabawa polega na zniszczeniu bazy wroga, znajdującej się na drugim końcu planszy. Mecze rozgrywane są pomiędzy dwoma zespołami składającymi się z pięciu zawodników każdy. Gracze przed potyczką wybierają jednego z dostępnych herosów, różniących się od siebie rozmaitymi parametrami – jeden np. lepiej radzi sobie w walce na krótkim dystansie, drugi atakuje z daleka, a kolejny wspomaga pozostałych herosów. W trakcie spotkania zdobywa się doświadczenie zwiększające umiejętności bohaterów, a także złoto, za które kupuje się przedmioty ułatwiające walkę.

Oprócz głównych bohaterów kierowanych przez graczy, w King Of Glory na platformę AND i iOS znajdują się także postacie sterowane przez SI. Są to słabi wojownicy podążający po z góry określonych ścieżkach, których głównym celem jest odwracanie uwagi wieżyczek strażniczych, znajdujących się na każdej z dróg prowadzących do bazy.

Z racji, że jest to gra drużynowa, w trakcie potyczek liczy się głównie współpraca z pozostałymi członkami zespołu. Samotne szarże zazwyczaj kończą się szybką śmiercią i koniecznością czekania na odrodzenie.

Kwestie techniczne

Nie tylko rozgrywka w King Of Glory w wielkim stopniu odpowiada temu, co oferuje League of Legends. Również oprawa graficzna bardzo przypomina dzieło studia Riot Games. Pod względem technicznym nie jest to najładniejsza MOBA na rynku, ale zastosowany styl w akcji prezentuje się bardzo dobrze.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Wymagania wiekowe King Of Glory: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND