Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS5PS4XSX
Okładka Werewolf: The Apocalypse - Earthblood (PC)
OkładkaWerewolf: The Apocalypse - Earthblood (PC)

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

Przygotowana przez francuskie studio Cyanide produkcja z gatunku RPG akcji, stanowiąca adaptację stołowej gry fabularnej Werewolf: The Apocalypse, wydanej w naszym kraju pod nazwą Wilkołak: Apokalipsa.

RPG | TPP | RPG akcji | wilkołaki | urban fantasy | Epic Store exclusive | Świat Mroku

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood Premiera

4lut2021

PC PS4 XONE PS5 XSX

Gry podobne do Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

Vampyr

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Deus Ex: Invisible War

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood to RPG akcji na licencji „papierowej” gry fabularnej wydanej pierwotnie przez firmę White Wolf Publishing (w Polsce znanej pod tytułem Wilkołak: Apokalipsa). Produkcję opracowało studio Cyanide, znane z takich serii jak Styx, Pro Cycling Manager czy Blood Bowl.

Fabuła

Akcja gry Werewolf: The Apocalypse - Earthblood została osadzona w czasach współczesnych, w mrocznej alternatywnej wersji naszej rzeczywistości, zamieszkiwanej przez stwory z najróżniejszych legend i mitów. Gracze wcielają się w Cahala – tzw. Garou, czyli człowieka zdolnego do przemiany w wilkołaka – który wraca z wygnania, by wspomóc swój zagrożony wyginięciem klan.

Wraz z towarzyszami ze stada protagonista bierze udział w wojnie przeciwko potężnej korporacji Endron, która służy niszczycielskiemu bytowi znanemu jako Wij, a jej działania naruszają równowagę panującą w naturze (tj. zagrażają innemu bytowi, Gai). Bohater musi jednak mieć się na baczności, by szał nie przejął nad nim kontroli, co już raz doprowadziło go na skraj przepaści.

Mechanika

W Werewolf: The Apocalypse - Earthblood akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka jest liniowa i toczy się na relatywnie niewielkich mapach, w których występuje po kilka lokacji – baza wypadowa i wrogie kompleksy, odwiedzane w ramach kolejnych głównych misji. Z napotkanymi problemami Cahal radzi sobie na różne sposoby, przybierając jedną z trzech form.

Jako człowiek bohater eliminuje nieświadomych jego obecności przeciwników i okazjonalnie prowadzi rozmowy z innymi ludźmi, pod postacią wilka przekrada się za plecami adwersarzy, natomiast jako Crinos, czyli potężny wilkołak, toczy bezpośrednie starcia, które zrealizowano na modłę gier typu slasher. W walce bierze udział tłum przeciwników, z którymi gracz rozprawia się, korzystając na zmianę z dwóch bojowych postaw, prostego systemu combo i specjalnych ataków, odblokowywanych wraz z postępami.

Kwestie techniczne

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood korzysta z zaawansowanej technologii Unreal Engine 4, lecz nie wykorzystuje pełni jego możliwości – oprawa graficzna jest przeciętnej jakości.

Pozostałe

Gra należy do uniwersum Świata Mroku (ang. World of Darkness), w skład którego wchodzi także wiele innych systemów, pozwalających na wcielanie się w różne typy bohaterów. Marka ta została wcześniej kilkukrotnie wykorzystana przez twórców gier wideo, czego efektem są takie tytuły jak Vampire The Masquerade: Bloodlines, Vampire The Masquerade: Redemption, Hunter: The Reckoning czy Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 10 GB

Ocena użytkowników: 3,2 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 612 głosów czytelników.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood cena w dniu premiery: 161,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7790 lub lepsza
  • Windows 10
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 10
PC
PS4
XONE
PS5
XSX