Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS5PS4XSX
Okładka Scarlet Nexus (PC)

Scarlet Nexus

Scarlet Nexus to gra jRPG akcji, w której gracz kontroluje bohatera obdarzonego mocą psychokinezy. Fabuła produkcji toczy się mieście New Himuka – futurystycznym miejscu, w którym nowoczesna technologia przeplata się z psioniką.

RPG | TPP | science fiction | manga i anime | RPG akcji | jRPG | slasher

Okładka Scarlet Nexus (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scarlet Nexus jest grą RPG (należącą do podgatunku jRPG), której akcja toczy się futurystycznym mieście New Himuka. W miejscu tym nowoczesna technologia spotyka się z przeróżnymi mocami psionicznymi. Gracz wciela się w chłopaka obdarzonego talentem psychokinezy i staje do walki z bytami znanymi jako Inni. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada japońska firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Akcja Scarlet Nexus rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której odkryto hormon dający ludziom moce psioniczne. Wcielamy się w Yuito Sumeragiego – młodego mieszkańca miasta New Himuka obdarzonego talentem psychokinezy (wpływania na materię za pomocą umysłu). Protagonista jest członkiem organizacji OSF, walczącej z Innymi (ang. Others) – potężnymi, wyjątkowo trudnymi do zabicia istotami, które pożerają ludzkie mózgi.

Mechanika

Scarlet Nexus jest dość klasyczną grą jRPG – zabawa polega tu na eksplorowaniu lokacji, wykonywaniu zadań i stopniowym odkrywaniu wątku fabularnego. Ważną rolę odgrywa też walka – starcia toczą się w czasie rzeczywistym i łączą dynamiczną akcję z głęboką warstwa strategiczną, która wymaga od gracza uważnego planowania.

W czasie zabawy gracz wykorzystuje różnego rodzaju moce psioniczne Yuito – możemy podnosić i niszczyć przedmioty, a także ciskać ich kawałkami we wrogów. Poszczególne ataki mogą być łączone w potężne kombinacje. W miarę postępów w rozgrywce zdolności postaci stopniowo się rozwijają.

Tryby gry

W Scarlet Nexus możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Scarlet Nexus posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Produkcja wykorzystuje unikatową konwencję określaną przez twórców mianem brain punka – mamy tu do czynienia z futurystycznym światem science fiction, w którym duże znaczenie mają rożnego rodzaju moce psioniczne. By zrealizować swoją wizję twórcy zdecydowali się sięgnąć po technologię cel-shadingu i zastosowali stylistykę typową dla japońskich filmów animowanych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 305 głosów czytelników.

Gry podobne do Scarlet Nexus

Wymagania wiekowe Scarlet Nexus

16+

Scarlet Nexus – obiecujące jRPG trafi także na PC, PS4 i PS5
Scarlet Nexus – obiecujące jRPG trafi także na PC, PS4 i PS5

wiadomość9 maja 2020

Firma Bandai Namco Entertainment potwierdziła, że zapowiedziane kilka dni temu jRPG Scarlet Nexus nie trafi tylko na konsole Xbox One i Xbox Series X. W planach są także wydania na PC (Steam), PlayStation 4 i PlayStation 5.

Scarlet Nexus zapowiedziane. Jest pierwszy gameplay
Scarlet Nexus zapowiedziane. Jest pierwszy gameplay

wiadomość7 maja 2020

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała nowe jRPG akcji, zatytułowane Scarlet Nexus. Wcielimy się w nim w Yuito Sumeragiego, postać obdarzoną zdolnościami psionicznymi. Poznaliśmy pierwsze szczegóły i zobaczyliśmy gameplay podczas konferencji Inside Xbox.

73 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Berkel

Zibi W

DanteVer

XSX
XONE
PS4
PC
PS5