Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 17:55

Scarlet Nexus zapowiedziane. Jest pierwszy gameplay

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała nowe jRPG akcji, zatytułowane Scarlet Nexus. Wcielimy się w nim w Yuito Sumeragiego, postać obdarzoną zdolnościami psionicznymi. Poznaliśmy pierwsze szczegóły i zobaczyliśmy gameplay podczas konferencji Inside Xbox.

Scarlet Nexus zapowiedziane. Jest pierwszy gameplay - ilustracja #1
Głównym bohaterem gry jest niejaki Yuito Sumeragi obdarzony mocą telekinezy.

W ramach specjalnej konferencji firmy Microsoft, Inside Xbox, zapowiedziano nowe gry. Jedną z nich okazało się Scarlet Nexus, miks jRPG-a i slashera od Bandai Namco Studios, na którego czele stoją twórcy serii Tales of, w tym Tales of Vesperia. Głównym bohaterem gry będzie Yuito Sumeragi, rekrut grupy OSF (ang. Other Suppression Force), który pragnie zostać elitarnym telepatą. Obdarzony zdolnościami psychokinezy musi uratować ludzkość wraz z innymi członkami wyspecjalizowanego oddziału.

Akcja Scarlet Nexus będzie rozgrywać się w dalekiej przyszłości, w futurystycznym mieście New Himuka, które zostało zaatakowane przez mutanty żądne ludzkich umysłów, zwane Innymi. Są one odporne na standardową broń, dlatego ostatnia nadzieja tkwi w Yuito Sumeragim oraz innych telepatach, którzy jako jedyni są w stanie powstrzymać zło szerzące się po świecie.

Na konferencji zaprezentowano pierwszy gameplay, na którym możecie przyjrzeć się nie tylko grafice i animacjom, ale również efektownej walce rozgrywającej się w czasie rzeczywistym. Starcia mają łączyć dynamikę rodem ze slasherów z taktycznym podejściem charakterystycznym bardziej dla jRPG-ów.

Scarlet Nexus zapowiedziane. Jest pierwszy gameplay - ilustracja #2
Walka ma być bardzo dynamiczna.

Scarlet Nexus powstaje na silniku Unreal Engine 4. Grafika została utrzymana w technice cel-shadingu, a co za tym idzie – przypomina ona w dużej mierze anime. Gra trafi zarówno na konsole Xbox One, jak i Xbox Series X. Data premiery nie została ujawniona.