Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2020, 08:18

Scarlet Nexus – obiecujące jRPG trafi także na PC, PS4 i PS5

Firma Bandai Namco Entertainment potwierdziła, że zapowiedziane kilka dni temu jRPG Scarlet Nexus nie trafi tylko na konsole Xbox One i Xbox Series X. W planach są także wydania na PC (Steam), PlayStation 4 i PlayStation 5.

Scarlet Nexus – obiecujące jRPG trafi także na PC, PS4 i PS5 - ilustracja #1
Na razie nie wiadomo, kiedy Scarlet Nexus zadebiutuje na rynku.

W trakcie niedawnej prezentacji Xbox 20/20 firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała japońskiego RPG-a akcji Scarlet Nexus, nad którym pracuje trzon zespołu odpowiedzialnego za wyśmienite Tales of Vesperia. Wtedy wymieniono wyłącznie wersje na Xboksa One i Xboksa Series X, ale spodziewaliśmy się, że w planach są także wydania na inne platformy sprzętowe. Teraz zostało to oficjalnie potwierdzone.

Bandai Namco Entertainment poinformowało, że Scarlet Nexus zmierza nie tylko na XSX i XONE, ale również na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Co ważne, w przypadku wydania na pecety wyraźnie podano, że produkcja ukaże się w serwisie Steam, więc osoby nielubiące exclusive’ów Epic Games Store mogą odetchnąć z ulgą.

Na razie wydawca nie jest skłonny podać daty premiery. Wiemy za to, że nie ma w planach polskiej wersji językowej. Produkcja będzie częścią inicjatywy Smart Delivery. Jeśli kupimy Scarlet Nexus w wersji na konsolę Xbox One, to za darmo otrzymamy również edycję na Xboksa Series X.

  1. Oficjalna strona internetowa Bandai Namco Entertainment