Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Code Vein (PC)

Code Vein

RPG akcji stworzone przez autorów japońskiej serii God Eater, przeznaczone na PlayStation 4. Code Vein rozgrywa się w przerażającej wizji przyszłości, w której ludzka cywilizacja upadła, a ostatni ocalali ludzie zmienili się w wampiry obdarzone nadprzyrodzonymi zdolnościami.

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | multiplayer | kooperacja | wampiry | RPG akcji | soulslike

Okładka Code Vein (PC)

data premiery gry:

27wrz2019

PS4 PC XONE

Code Vein to RPG akcji wydane na platformę PC, PS4 i XONE przez firmę Bandai Namco. Za jego produkcję odpowiada japoński zespół Shift, który wcześniej stworzył serię God Eater.

Fabuła

Akcja Code Vein rozgrywa się w postapokaliptyczej wizji niedalekiej przyszłości, po tym jak tajemnicze kolce przebiły skorupę ziemską. Ludzka cywilizacja legła w gruzach, a jedynymi ocalałymi są tzw. Revenants – wampiry obdarzone nadludzkimi mocami i skupione w społeczności znanej jako Vein. Jej członkowie porzucili człowieczeństwo i większość swoich wspomnień, by przeżyć w nowej, okrutnej rzeczywistości. Jednak nie akceptują oni swojego losu i starają się odkryć tajemnice upadłego świata. Muszą też trzymać na wodzy swoją żądzę krwi, w przeciwnym razie mogą przemienić się w potworne, agresywne kreatury.

Mechanika

Rozgrywka w Code Vein na platformie PC, PS4 i XONE nawiązuje do tradycji serii Dark Souls. Gracze przemierzają kolejne połączone ze sobą lokacje, po drodze rozprawiając się z wymagającymi wrogami, w tym z potężnymi bossami. Istotnym elementem gry jest wysysanie krwi z potworów, dokonywane za pomocą Blood Veil, pełniącego również funkcję zbroi. Jeśli graczowi uda się pobrać życiodajny płyn, może skorzystać z Darów, czyli specjalnych zdolności o różnych efektach: od wzmocnienia kierowanej postaci, przez osłabianie wrogów, po bezpośrednie ataki. Zarówno Blood Veil, jak i zdolności postaci występują w rozmaitych odmianach, co w połączeniu z bogatym arsenałem broni białej pozwala graczom na stosowanie różnorodnych strategii.

Istotnym elementem produkcji jest system pozwalający na pokonywanie gry wraz ze sterowaną przez komputer postacią. Kompana wybieramy spośród dostępnych bohaterów niezależnych, a ich liczba rośnie wraz z postępami w grze. Dzięki temu gracze mogą uporać się z zadaniami, które w pojedynkę mogłyby być zbyt trudne do wykonania. Jednak towarzysz nie jest wyłącznie pomocnikiem w walce – może on działać samodzielnie, a jego poczynania mogą doprowadzić do sytuacji, w której niezbędne okaże się ruszenie mu na odsiecz.

Kwestie techniczne

Code Vein w wersji na platformę PC, PS4 i XONE wykorzystuje silnik Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 32+ GB

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 434 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Code Vein

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Code Vein

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-7400 3.0 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380X lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/10 64-bit
Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści
Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści

wiadomość5 lutego 2020

Dziś piszemy o zaplanowanym na 4 marca wyłączeniu serwerów karcianki Fable Fortune oraz sprzedażowym sukcesie jRPG-a akcji Code Vein. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Aktualizacja 4.4 do Battlefielda 5, przyszłe nowości w Red Dead Online i inne wieści
Aktualizacja 4.4 do Battlefielda 5, przyszłe nowości w Red Dead Online i inne wieści

wiadomość4 września 2019

Dziś piszemy o kolejnej aktualizacji do Battlefielda V, nadchodzących nowościach w Red Dead Online, wytwórni Annapurna, która na razie uniknęła bankructwa, i premierze dema Code Vein na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Code Vein dopiero w 2019 roku
Code Vein dopiero w 2019 roku

wiadomość11 lipca 2018

Firma Bandai Namco poinformowała o przesunięciu premiery Code Vein - RPG akcji od twórców serii God Eater. Zamiast do września, na premierę poczekamy do przyszłego roku.

Code Vein nową grą twórców God Eater
Code Vein nową grą twórców God Eater

wiadomość18 kwietnia 2017

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat tajemniczego tytułu firmy Bandai Namco. Jest nim Code Vein - RPG akcji od zespołu odpowiedzialnego za serię God Eater, które ma zadebiutować w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Halo 3, Bandai Namco / From Software (?), Rocket League, Omega Quintet) 14/4/2017
Wieści ze świata (Halo 3, Bandai Namco / From Software (?), Rocket League, Omega Quintet) 14/4/2017

wiadomość14 kwietnia 2017

Dziś piszemy o możliwym wypuszczeniu Halo 3 na PC, teaser trailerze nowej gry firmy Bandai Namco (przypuszczalnie chodzi o kolejne dzieło From Software), milionie sprzedanych pudełkowych egzemplarzy Rocket League oraz o pecetowej wersji jRPG Omega Quintet. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
PC
XONE