Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2020, 14:20

autor: AlexB

Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści

Dziś piszemy o zaplanowanym na 4 marca wyłączeniu serwerów karcianki Fable Fortune oraz sprzedażowym sukcesie jRPG-a akcji Code Vein. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Koniec karcianki Fable Fortune

Fable Fortune nie zdołało utrzymać się na rynku. - Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści - wiadomość - 2020-02-05
Fable Fortune nie zdołało utrzymać się na rynku.

Znane uniwersum nie pomogło karciance Fable Fortune w osiągnięciu spektakularnego sukcesu. Nieco ponad dwa lata po premierze tytuł dokona swojego żywota. Odpowiedzialne za niego studio Flaming Fowl poinformowało na oficjalnej stronie, że 4 marca bieżącego roku serwery produkcji zostaną ostatecznie wyłączone.

W sklepie wewnątrz gry już nie można kupować żadnych nowych pakietów kart. Osoby posiadające takowe w ekwipunku nie mają się jednak czego obawiać. Do marca wciąż będą mogli je otworzyć i uzupełnić w ten sposób swoją kolekcję.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej podróży i wyrazić naszą wdzięczność dla całej społeczności Fable Fortune” - napisali na pożegnanie przedstawiciele Flaming Fowl Studios

Warto zauważyć, że pierwsze przesłanki co do tego, iż projekt Fable Fortune może zakończyć się sporym niepowodzeniem, pojawiły się już na etapie zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Nie cieszyła się ona zbyt wielkim zainteresowaniem i twórcy mieli spore problemy, by osiągnąć cel wyznaczony na 325 tysięcy dolarów. Na szczęście wówczas znalazł się inwestor, który sfinansował grę. Niestety obecnie są małe szanse na to, by coś mogło uratować karciankę ze świata Fable.

Sukces sprzedażowy Code Vein

Dużo weselsze wieści dla swojej społeczności miało znane chociażby z cyklu God Eater studio Shift. Poinformowało ono, że od dnia premiery, czyli od końcówki września ubiegłego roku, stworzone przez nie jRPG akcji Code Vein sprzedało się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w przeszło milionie egzemplarzy. Twórcy serdecznie podziękowali graczom za pomoc w osiągnięciu tego kamienia milowego.

Wpływ na sukces Code Vein miał z pewnością fakt, że tytuł został bardzo dobrze przyjęty przez graczy. Recenzenci mieli jednak na jego temat nieco mniej entuzjastyczne, choć wciąż pozytywne opinie.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3
 2. Moving Out
 3. Hellpoint
 4. Going Medieval
 5. Florence
 6. Assetto Corsa Competizione
 7. Door Kickers 2: Task Force North
 8. Daemon X Machina
 9. ScourgeBringer
 10. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
 11. Magic: ManaStrike
 12. The Pedestrian

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Door Kickers 2: Task Force North zwiastun #1
 2. ScourgeBringer zwiastun #1
 3. Magic: ManaStrike zwiastun #1
 4. Draw a Stickman: EPIC 2 zwiastun #1
 5. Na skrzydłach zwiastun #1
 6. Whateverland zwiastun #1
 7. The Pedestrian zwiastun na premierę
 8. EvilVEvil zwiastun #1
 9. One Punch Man: A Hero Nobody Knows zwiastun z datą premiery
 10. Wasteland Remastered zwiastun na premierę
 11. Ticket to Ride zwiastun na premierę
 12. Stoneshard zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 13. Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers zwiastun z datą premiery
 14. Not for Broadcast zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 15. Katana Kami: A Way of the Samurai Story zwiastun #1