Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2016, 08:59

autor: Adrian Werner

Fable Fortune - karcianka znalazła inwestora i porzuciła Kickstartera

Zespół Flaming Fowl wstrzymał kickstarterową zbiórkę na Fable Fortune, czyli karciankę osadzoną w uniwersum cyklu studia Lionhead. Jest to jednak dobra nowina, gdyż decyzję taką podjęto po tym, jak autorzy znaleźli inwestora chętnego do sfinansowania produkcji.

Na początku czerwca w serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na Fable Fortune, czyli karciankę osadzoną w uniwersum Albionu, znanym z cyklu RPG-ów studia Lionhead. Za projektem stoją byli pracownicy tego zespołu, którzy po jego zamknięciu w kwietniu założyli własną firmę nazwaną Flaming Fowl Studios. Twórcy chcieli zgromadzić minimum 250 tysięcy dolarów, ale szło im dosyć opornie i wiele wskazywało na to, że crowdfundingowa akcja zakończy się porażką, co mogłoby pogrzebać cały projekt. Autorzy właśnie ogłosili jednak, że udało im się znaleźć inwestora, który zapewni środki potrzebne na dokończenie produkcji. Z tego powodu zbiórka na Kickstarterze została zamknięta, a zadeklarowane przez użytkowników sumy nie zostaną pobrane z ich kont.

FABLE FORTUNE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Flaming Fowl Studios
  • Gatunek: karcianka
  • Platformy: PC, Xbox One, potem możliwe konwersje na iOS i Androida
  • Start zamkniętej bety: druga połowa 2016 r.

Pomysł na grę narodził się dwa lata temu w studiu Lionhead. Po jego zamknięciu zespół Flaming Fowl uzyskał licencję od firmy Microsoft na wykorzystanie marki Fable w tym konkretnym projekcie i kontynuowanie jego produkcji. Cała zabawa polegać ma tradycyjnie na starciach pomiędzy dwoma stronami toczonych za pomocą kart, z których część przywoływać ma na mapę zdolne do walki jednostki, a inne aktywować będą różne umiejętności i przedmioty. Bitwy rozegrają się w doskonale znanych fanom serii lokacjach, takich jak zamek Fairfax czy cmentarzysko Lychfield.

Gracze będą mogli wcielić się w jednego z wielu różnych bohaterów, zapewniających unikalne umiejętności oraz przydatne bonusy podczas potyczek. Ponadto przed rozpoczęciem zabawy wybierzemy jedno z kilku zadań przypisanych do danej miejscówki i pod ich wykonanie dobierzemy talię. Zgodnie z tradycją serii Fable, w trakcie rozgrywki będziemy musieli dokonywać wyborów między czynami szlachetnymi i złymi. Te decyzje mają zmieniać wygląd oraz zdolności bohatera i dowodzonych przez niego jednostek, jak również przeobrażać resztę kart.

Gra pozwoli na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, rywalizację z innymi graczami w rozgrywkach PvP, jak również dwuosobowy tryb kooperacyjny.

Fable Fortune zmierza obecnie wyłącznie na pecety oraz konsolę Xbox One i pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom tych platform. Gdy te wersje zostaną ukończone autorzy rozważą skonwertowanie gry na mobilne systemy iOS i Android. Na razie nie znamy daty premiery, ale ruszyły już zapisy na zamkniętą betę, która ma się rozpocząć w tym roku.

  1. Flaming Fowl Studios – oficjalna strona studia
  2. Fable Fortune – strona Kickstartera