Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2016, 09:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Limbo za darmo na Steamie do 19:00

Na Steamie rozdawana jest za darmo gra platformowa Limbo. Jeżeli chcecie otrzymać swój egzemplarz, wystarczy, że zalogujecie się na platformie firmy Valve i dodacie tytuł do biblioteki do godziny 19:00 dzisiejszego dnia.

Na Steamie można za darmo otrzymać Limbo – słynną platformówkę z 2010 roku. By załapać się na swój egzemplarz, wystarczy, że dodacie projekt do biblioteki, a pozostanie w niej już na zawsze. Musicie jednak się pośpieszyć, gdyż promocja obowiązuje tylko do godziny 19:00 czasu polskiego. To jednak wszystkie warunki, jakie należy spełnić, by cieszyć się kolejną produkcją.

Limbo to dwuwymiarowa platformówka od studia PlayDead, wydana w 2010 roku na konsoli Xbox 360 (Xbox Live Arcade). Po roku tytuł doczekał się wersji na PlayStation 3 i PC-ty, następnie trafił na urządzenia mobilne i handhelda PlayStation Vita, a obecnie dostępny jest także na Xboksie One i PlayStation 4.

Limbo zdecydowanie nie przypomina klasycznej, kolorowej i zabawnej platformówki. - Limbo za darmo na Steamie do 19:00 - wiadomość - 2016-06-22
Limbo zdecydowanie nie przypomina klasycznej, kolorowej i zabawnej platformówki.
Limbo w skrócie:
  • dwuwymiarowa platformówka od studia PlayDead;
  • ukazała się w 2010 roku na X360, a obecnie dostępna jest na większości platform sprzętowych;
  • wersję PC można otrzymać za darmo do godziny 19:00 dzisiejszego dnia.

Tytuł opowiada o przygodach chłopaka, który budzi się w tajemniczym lesie, znajdującym się na granicy z piekłem. Mały bohater trafił tu w poszukiwaniu swojej zaginionej siostry, więc naszym zadaniem będzie pomóc mu w osiągnięciu celu. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to Limbo zalicza się do gatunku logicznych platformówek, więc oprócz skakania i pokonywania kolejnych przeszkód, podczas zabawy musimy rozwiązać kilka niezbyt skomplikowanych zagadek. Tym co wyróżnia tytuł od konkurencji jest mroczny klimat oraz czarno-biała oprawa graficzna.

Swego czasu projekt zebrał mnóstwo pochlebnych opinii (średnia ocen w serwisie Metacritic to 90 punktów), w tym także i u nas. Jeżeli więc jakimś cudem, jeszcze nie mieliście okazji zagrać, to szybko nadrabiajcie zaległości.

Obecnie studio PlayDead pracuje, a właściwie to szykuje się już do wydania kolejnej platformówki, zatytułowanej Inside. Tytuł ukaże się 29 czerwca na konsoli Xbox One, a 7 lipca trafi na Steama. W grze ponownie wcielimy się w młodego chłopaka, który „trafia w samo serce mrocznego projektu”.