Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2016, 19:46

autor: Góral

Byli pracownicy studia Lionhead pracują nad karcianką Fable Fortune

Jutro na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka pieniędzy na karciankę Fable Fortune, tworzoną przez zespół Flaming Fowl Studios, który został założony przez byłych pracowników Lionhead. Dzięki serwisowi IGN poznaliśmy pierwsze szczegóły o grze.

Jakiś czas temu pisaliśmy o zbliżającym się zamknięciu studia Lionhead. Słynny deweloper przeszedł już do historii, ale na jego zgliszczach powstał zespół Flaming Fowl Studios, założony przez Craiga Omana, Mike’a Westa oraz Marcusa Lynna. Dziś dowiedzieliśmy się, że pierwszym projektem tej ekipy będzie… karcianka Fable Fortune. Co ciekawe, firma nie zaczęła produkcji dopiero co, gdyż prace trwały przez 18 miesięcy jeszcze za czasów Lionhead. Niedawno nowe studio uzyskało pozwolenie od Microsoftu na wykorzystanie marki, ale nie otrzymało wsparcia finansowego, więc deweloperzy zamierzają dokończyć prace przy pomocy graczy, którzy od jutra będą mogli wpłacać pieniądze podczas kampanii na Kickstarterze (twórcy zamierzają zebrać przynajmniej 250 tysięcy funtów).

Fable jako karcianka? W sumie czemu nie! / Źródło screena: IGN. - Byli pracownicy studia Lionhead pracują nad karcianką Fable Fortune - wiadomość - 2016-05-30
Fable jako karcianka? W sumie czemu nie! / Źródło screena: IGN.

W serwisie IGN zdradzono kilka szczegółów na temat Fable Fortune. Pisząc w skrócie, będzie to konkurent dla Hearthstone: Heroes of Warcraft od studia Blizzard Entertainment. Tytuł przeznaczony ma być na konsolę Xbox One oraz komputery osobiste. Na start zostanie przygotowanych osiem postaci, a zabawa sprowadzać ma się do zabicia przeciwnika przy wykorzystaniu rozmaitych kart z pomocnikami, zaklęciami itd. Deweloperzy zarzekają się jednak, że mają zamiar usprawnić gatunek. Tytuł oferować ma m.in. sieciowy tryb co-op, w którym będziemy walczyć ramię w ramię z kolegą, stając naprzeciw potężnym bossom. Pojawi się także system levelowania często używanych kart, czy też dodatkowe jednostki i czary oferowane graczowi rozpoczynającemu zmaganie jako drugi.

Fable Fortune będzie utrzymane w baśniowym klimacie serii / Źródło: IGN. - Byli pracownicy studia Lionhead pracują nad karcianką Fable Fortune - wiadomość - 2016-05-30
Fable Fortune będzie utrzymane w baśniowym klimacie serii / Źródło: IGN.
Fable Fortune w skrócie:
  • karcianka w stylu Hearthstone: Heroes of Warcraft;
  • tworzona przez Flaming Fowl Studios;
  • ukaże się w 2017 roku na konsoli Xbox One i PC-tach;
  • jutro wystartuje zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

Oczywiście Fable Fortune będzie utrzymane w klimatach serii, nie zabraknie brytyjskiego humoru, a dodatkowo zobaczymy w nim niewidziane wcześniej postacie. Mało tego, podczas zabawy, wykorzystując określone karty czy też przeznaczając odpowiednią ilość many, będziemy dokonywać dobrych i złych wyborów, co wpłynie na naszego bohatera i jego moce.

Deweloperzy zamierzają także wysłuchać pomysłów fanów i wprowadzić co ciekawsze w życie, więc to nie wszystko, co ostatecznie zaoferuje rzeczona produkcja. Mike West stwierdził, że być może doczekamy się rozbudowanej kampanii fabularnej, trybu PvP 2 na 2 i innych elementów – zobaczymy jak potoczy się zbiórka i czego zażyczą sobie sami gracze,

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to premiera Fable Fortune odbędzie się w 2017 roku, ale w przeciągu kilku tygodni po zakończeniu zbiórki na Kickstarterze prawdopodobnie doczekamy się zamkniętych beta testów. Natomiast w październiku bieżącego roku tytuł powinien wkroczyć w fazę otwartej bety.

Byli pracownicy studia Lionhead pracują nad karcianką Fable Fortune - ilustracja #3
Byli pracownicy studia Lionhead pracują nad karcianką Fable Fortune - ilustracja #4