Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 08:55

Tekken 7 zawita także na Xboksa One i PC?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że bijatyka Tekken 7 ukaże się nie tylko na PlayStation 4, ale również na Xboksa One i PC. Byłby to pecetowy debiut tego cyklu. Na potwierdzenie tych doniesień zapewne poczekamy do targów E3.

Wiele wskazuje na to, że doczekamy się wreszcie pecetowego debiutu serii. - Tekken 7 zawita także na Xboksa One i PC? - wiadomość - 2016-05-31
Wiele wskazuje na to, że doczekamy się wreszcie pecetowego debiutu serii.

Rok temu firma Bandai Namco Games wypuściła automatową wersję bijatyki Tekken 7. Oczywiście, powstaje już konwersja na platformy domowe, ale do tej pory autorzy potwierdzali jedynie plany wydania jej na PlayStation 4. Teraz jednak pojawiły się doniesienia, że projekt zawita także na konsolę Xbox One oraz pecety. Informacje te pochodzą z zakończonego właśnie konwentu MCM London Comic Con. Podczas prezentacji gry jeden z uczestników imprezy publicznie zadał pytanie o wydania inne niż na PS4 i podobno uzyskał od przedstawiciela wydawcy zapewnienie, że projekt ukaże się na PC oraz Xboksa One.

Na razie nie wiadomo, czy wszystkie wersje miałyby zadebiutować tego samego dnia. Nie znamy zresztą nawet planowanej daty premiery edycji na PlayStation 4. Prawdopodobnie terminy te ujawnione zostaną podczas tegorocznej edycji targów E3, które ruszą 14 czerwca. Oczywiście, użytkownicy pecetów i Xboksów One powinni się wstrzymać z otwieraniem szampanów do czasu oficjalnego potwierdzenia przez Bandai Namco Games zamiaru przeniesienia gry na te platformy.

Ewentualna konwersja Tekken 7 na Xboksa One nie okaże się żadnym zaskoczeniem, ale wydanie na pecety stanowiłoby miłą niespodziankę. Byłaby to bowiem pierwsza odsłona cyklu, która zawita na PC. Do tej pory gracze komputerowi musieli zadowolić się wydanym cztery lata temu Street Fighter X Tekken, ale ta gra zawierała jedynie kilka postaci z serii, a nie odtwarzała jej mechanizmów rozgrywki. Warto wspomnieć, że plotki o przeniesieniu gry na pecety krążą już od pewnego czasu. Wzmianka o tej wersji pojawiła się wpierw w sklepie Amazon, a główny projektant marki w jednym z wywiadów wspominał, że jest ona rozważana. Wydawca badał również zainteresowanie taką konwersją w niedawnej ankiecie skierowanej do fanów.

Tekken 7 jest idealnym kandydatem na pierwszą odsłonę cyklu wydaną na PC. Grę zbudowano bowiem na bazie silnika Unreal Engine 4, co znacznie ułatwiłoby konwersje. Ponadto wersja automatowa działa na bazie jednostki skonstruowanej w oparciu o zwykłe pecetowe części, co zresztą było głównym powodem, dla którego fani zaczęli liczyć na komputerowy debiut serii.

Przypomnijmy, że domowa wersja Tekken 7 zostanie oparta na rozszerzonej wersji gry, która w salonach z automatami funkcjonuje pod tytułem Tekken 7: Fated Retribution. W porównaniu z pierwszą edycją oferuje ona dodatkowe postacie, lokacje i kostiumy, jak również poprawione zbalansowanie rozgrywki oraz kilka dodatkowych mechanizmów walki.

  1. Tekken 7 – oficjalna strona gry