Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 09:19

Dead Island 2 zniknęło ze Steama. Gra została anulowana?

Bez żadnej zapowiedzi ze strony twórców czy wydawcy, gra Dead Island 2 została usunięta z bazy danych platformy Steam. Biorąc pod uwagę bardzo problematyczny proces deweloperski tytułu, może to wskazywać na anulowanie produkcji.

Aktualizacja: Firma Deep Silver oficjalnie zapewniła, że Dead Island 2 nadal jest produkowane w zespole Sumo Digital. Nie podano żadnych dodatkowych szczegółów, ani też powodów, dla których gra zniknęła ze Steama.

Czyżby Dead Island 2 podzieliło los zombie, których kładliśmy trupem w pierwszej części, i samo poszło do piachu? - Dead Island 2 zniknęło ze Steama. Gra została anulowana? - wiadomość - 2016-06-01
Czyżby Dead Island 2 podzieliło los zombie, których kładliśmy trupem w pierwszej części, i samo poszło do piachu?

Proces deweloperski Dead Island 2 od samej zapowiedzi projektu nie był usłany różami, teraz jednak wygląda na to, że kontynuacja gry Techlandu z 2011 roku może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Kilkanaście godzin temu tytuł został usunięty z bazy danych platformy Steam; w jego miejsce pojawiła się „nieznana aplikacja 268150”. Trudno się więc dziwić, że wielu graczy podejrzewa, iż produkcja – po kilku opóźnieniach premiery – ostatecznie została anulowana przez wydawcę, firmę Deep Silver. Możliwe też, że w związku ze zmianami dewelopera projekt ewoluował na tyle, że twórcy postanowili nie podpinać go pod markę Dead Island. Oficjalnych informacji na razie niestety brakuje.

Zniknięcie ze Steama to nie pierwszy przypadek problemów w procesie produkcyjnym Dead Island 2. Najpierw, w kwietniu ubiegłego roku, premiera tytułu została przesunięta na bliżej nieokreślony moment 2016 roku. Później Deep Silver zakończyło współpracę z deweloperem gry, Yager Productions (oddziałem firmy Yager Development), który wkrótce po tym ogłosił bankructwo. Ostatecznie w marcu ujawniono, że pieczę nad projektem przejęło Sumo Digital – które, jeśli sugerować się usunięciem go ze Steama, także nie zdało egzaminu. Co ciekawe, Tymon Smektała z Techlandu, który stworzył pierwszą odsłonę Dead Island, w sierpniu 2015 roku powiedział, że chętnie pomógłby w pracach nad kontynuacją. Najwidoczniej jednak Deep Silver nie było zainteresowane.

  1. Dead Island 2 – twórcy Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Dead Island 2

Dead Island 2