Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 09:35

Injustice 2 zostanie zapowiedziane już wkrótce?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że lada chwila firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowie Injustice 2, czyli kontynuację udanego mordobicia z 2013 roku od ekipy NetherRealm Studios, w którym twarze obijali sobie najsłynniejsi superbohaterowie z uniwersum DC Comics.

Artwork z pierwszej części. - Injustice 2 zostanie zapowiedziane już wkrótce? - wiadomość - 2016-05-31
Artwork z pierwszej części.

Do rozpoczęcia targów E3 pozostały już tylko dwa tygodnie, więc coraz częściej docierają do nas plotki na temat nowych projektów, które mogą zostać ujawnione podczas tej imprezy. Najnowsze doniesienia pochodzą z francuskiego serwisu Gameblog.fr, który - powołując się na anonimowe, ale rzekomo godne zaufania źródło - twierdzi, że firma Warner Bros. Interactive lada chwila zapowie Injustice 2, czyli kontynuację udanej bijatyki z 2013 roku, w której walczyli ze sobą najsłynniejsi superbohaterowie i superłotrzy z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC. Według tych spekulacji gra powstaje w odpowiedzialnym za poprzednią część oraz cykl Mortal Kombat studiu NetherRealm. Produkcja miałaby ukazać się w maju przyszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Oczywiście, fani pierwszej części powinni powstrzymać eksplozję radości do momentu oficjalnego ujawnienia Injustice 2 przez Warner Bros. Interactive. Plotki wydają się być jednak bardzo prawdopodobne. Pierwowzór został ciepło przyjęty, więc powstanie kontynuacji jest tylko kwestią czasu. Ponadto studio NetherRealm pracuje w oparciu o dwuletnie cykle deweloperskie. Mortal Kombat ukazało się w 2011 roku, Injustice: Gods Among Us w 2013 r., a Mortal Kombat X trafiło do sprzedaży trzynaście miesięcy temu. Dlatego maj 2017 r. stanowi idealną datę premiery kolejnego projektu zespołu.

Przypomnijmy, że Injustice: Gods Among Us zadebiutowało kwietniu 2013 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Siedem miesięcy później na rynek trafiła rozszerzona wersja zatytułowana Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition, która poza wspomnianymi platformami sprzętowymi ukazała się także na pecety, PlayStation 4, Xboksa One i PlayStation Vita.

Injustice 2 zostanie zapowiedziane już wkrótce? - ilustracja #3

Scenariusz Injustice: Gods Among Us był mocno naciągany, ale stał się fundamentem dla zaskakująco dobrej serii komiksowej, która pod względem fabularnym jest prequelem. Początkowo wydawano ją wyłącznie w formie elektronicznej, ale popularność kolejnych numerów była tak duża, że z czasem dołączyły do nich wydania papierowe.

Obecnie komiks wszedł w ostatnią fazę historii, opisującą piąty rok konfliktu między superbohaterami. Nie zdziwilibyśmy się jednak, gdyby gra Injustice 2 przyniosła również kontynuację papierowej wersji.

  1. Injustice: Gods Among Us – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Injustice: Gods Among Us od twórców Mortal Kombat