Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2015, 19:23

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Premiera Dead Island 2 przesunięta na 2016 rok

Producenci gry Dead Island 2 zapowiedzieli, że wbrew wcześniejszym planom tytuł nie trafi do sklepów w przeciągu najbliższych miesięcy. Produkcja zadebiutuje dopiero w 2016 roku. Deweloperzy twierdzą, że potrzebują dodatkowego czasu, by zrealizować wszystkie plany oraz sprostać oczekiwaniom graczy.

Podobnie jak dwie poprzednie odsłony serii, gra będzie oferowała rozbudowaną kooperacyjną rozgrywkę

Na początku kwietnia w sieci pojawiły się plotki dotyczące przesunięcia premiery gry Dead Island 2. Według cytowanych wówczas anonimowych źródeł informacji, debiut produkcji miał zostać przeniesiony z wiosny tego roku na wrzesień. Producenci nie skomentowali wówczas tych rewelacji i dopiero dziś przyznali, że rzeczywiście gra nie trafi do sklepów zgodnie z planami, które ogłoszono wraz z zapowiedzią tytułu na ubiegłorocznych targach E3. Niestety opóźnienie jest znacznie większe niż przypuszczaliśmy kilka tygodni temu. Dead Island 2 zadebiutuje bowiem dopiero w 2016 roku. Deweloperzy nie podają przy tym nawet przybliżonego terminu miesięcznego lub kwartalnego. Gra ma ukazać się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Twórcy z niemieckiego studia Yager twierdzą, że decyzja o zmianie daty premiery przyszła im z trudem, ale była wynikiem świadomej decyzji. Zespół był niezadowolony z efektów swojej pracy, które ponoć nie do końca odpowiadały ambicjom i celom jakie sobie wcześniej postawił. Aby nie zawieść fanów marki deweloperzy dali sobie więcej czasu na dopracowanie szczegółów oraz elementów rozgrywki. Zapewniają przy tym, że gracze nie będą zawiedzeni, bo dzięki poślizgowi Dead Island 2 będzie znacznie lepsze.

Zmiany daty premier są chlebem powszednim w branży. Kiedy jednak w grę wchodzi prawie roczny poślizg możemy przypuszczać, że deweloperzy natrafili na dość poważne problemy lub wyzwania, albo wydawca nie był zadowolony z ich dzieła. Do tej pory producenci podzielili się zapisami rozgrywki z grywalnej i funkcjonalnej wczesnej wersji alfa, które mogliśmy zobaczyć na targach gamescom 2014 oraz w opublikowanych materiałach wideo. Ostateczna wersja Dead Island 2, po zmianach wprowadzonych w najbliższych miesiącach, może mocno odbiegać odbiegać od tego co pokazano.

Dead Island 2 to kolejna odsłona serii sandboksowych gier akcji, która stworzona została przez rodzimy Techland. Za produkcję gry odpowiada studio Yager Development, znane głównie dzięki wielokrotnie nagradzanemu Spec Ops: The Line. W trakcie rozgrywki zostajemy przeniesieni do słonecznej Kalifornii, w której ponownie przyjdzie nam walczyć z zombie przy użyciu własnoręcznie skonstruowanej broni. W grze nie zabrakło też znanych z poprzednich odsłon elementów RPG, takich jak zaawansowany system rozwoju postaci, a także trybu kooperacyjnego.

  1. Oficjalna strona gry Dead Island 2
  2. Zapowiedź gry Dead Island 2 – twórcy Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii