Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2015, 09:25

autor: Luc

Premiera Dead Island 2 przesunięta na jesień 2015 roku?

Dead Island 2 - kolejna odsłona serii gier o niczym nieskrępowanym wybijaniu zombie - pojawi się na rynku kilka miesięcy później. Według najnowszych, nieoficjalnych informacji premiera wstępnie planowana na czerwiec została przesunięta dopiero na wrzesień 2015 roku.

Do martwej Kalifornii wyruszymy odrobinę później. - Premiera Dead Island 2 przesunięta na jesień 2015 roku? - wiadomość - 2015-04-08
Do martwej Kalifornii wyruszymy odrobinę później.

Od ostatnich wieści o Dead Island 2 minęło sporo czasu i wygląda na to, że niestety w tym przypadku przeciągające się milczenie ze strony twórców nie przyniosło niczego dobrego. We wstępnych założeniach, gra miała zadebiutować na rynku w czerwcu 2015 roku, jednak według ostatnich, nieoficjalnych doniesień premierę postanowiono przesunąć przynajmniej o kilka miesięcy. Nowym terminem, w który podobno celuje studio Yager Development, jest wrzesień, choć dokładnej daty wciąż nie podano. Nie wiemy także, co stoi za taką a nie inną decyzją. Pierwszy z realnych scenariuszy zakłada konieczność dostosowania kalendarza wydawniczego Deep Silver do niedawno opóźnionego Homefront: The Revolution, drugi z kolei może mieć związek z dobrymi wynikami bezpośredniego konkurenta marki, czyli Dying Light i koniecznością dopracowania tytułu. Do informacji jako pierwsi dotarli dziennikarze czeskiego oddziału Eurogamera oraz serwisu VideoGamer.com - deweloper i wydawca gry wciąż jej jednak nie potwierdzili.

Dead Island 2 w momencie premiery będzie musiało jednak zmierzyć się nie tylko z wysoko postawioną przez polski Techland poprzeczką. Fakt, iż to właśnie rodzime studio stworzyło dwie pierwsze części cyklu, jednak odsunięto je od produkcji kolejnej odsłony, dodaje całej rywalizacji pikanterii. W odróżnieniu od pierwszego Dead Island (przypominamy o licznych kontrowersjach związanych z trailerem niewspółgrającym z klimatem gry) tym razem wiemy przynajmniej czego dokładnie po tytule możemy się spodziewać – „dwójka” będzie luźną sieczką, w której za wybijaniem zombie ma stać przede wszystkim dobra zabawa. Gra zostanie wydana w wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.