Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2014, 18:55

autor: Ender

Dead Island 2 – wersja beta najpierw na PlayStation 4

Planowane testy beta Dead Island 2 rozpoczną się w przyszłym roku. W pierwszej kolejności grę sprawdzą posiadacze konsol PlayStation 4, którzy przez 30-dni będą mogli bawić się z tytułem. Następnie beta trafi także do użytkowników Xboksów One oraz komputerów PC.

Podobnie jak dwie poprzednie odsłony serii, gra będzie oferowała rozbudowaną kooperacyjną rozgrywkę - Dead Island 2 – wersja beta najpierw na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-12-02
Podobnie jak dwie poprzednie odsłony serii, gra będzie oferowała rozbudowaną kooperacyjną rozgrywkę

Wygląda na to, że użytkownicy konsol PlayStation 4 otrzymają wcześniejszy dostęp do testów beta nadchodzącej drugiej części serii Dead Island. Posiadacze Xbosków One oraz Pecetów będą musieli poczekać dodatkowe 30 dni, by sprawdzić jak w akcji sprawuje się dzieło studia Yager Development. Informacja ta znalazła się na oficjalnej stronie produkcji. Na razie nie wiemy dokładnie kiedy beta trafi do graczy, ani co zaoferuje. Twórcy stwierdzają tylko ogólnie, że nastąpi to w przyszłym roku. Dostęp do bety otrzymać na razie możemy jedynie po złożeniu zamówienia przedpremierowego u wybranych sprzedawców. Nawet jeżeli testy będą przeznaczone jedynie dla osób, które posiadają pre-ordery, możliwe, że pod ich koniec producenci umożliwią zabawę także pozostałym graczom, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych tytułów w ostatnich latach.

Dead Island 2 powinno ukazać się w sklepach wiosną przyszłego roku. Gra trafi równocześnie na konsole Xbox One oraz PlayStation 3, a także komputery PC. Warto dodać, że poza wcześniejszym dostępem do bety, PlayStation 4 otrzyma także bonusową zawartość, która w dniu premiery nie będzie dostępna na innych platformach.

Dead Island jest popularną serią gier akcji, zapoczątkowaną w 2011 roku produkcją o tym samym tytule, stworzoną przez wrocławski Techland. W prawie dwa lata od jej debiutu, Polacy opublikowali także kontynuację zatytułowaną Dead Island: Riptdie. Pełnoprawna druga odsłona serii, zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3, tworzona jest przez deweloperów ze studia Yager Development. W listopadzie w sklepach pojawił się także spin-off serii, zatytułowany Escape Dead Island, będący nieskomplikowaną grą akcji, przeznaczoną na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Wciąż trwają również prace nad Dead Island: Epidemic, a więc pecetową MOBĄ.

  1. Zapowiedź – Dead Island 2 - twórcy gry Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dead Island 2