Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 19:02

Dead Island 2 – pierwszy film z fragmentami rozgrywki

Studio Yager Development i firma Deep Silver wypuścili pierwszy film zawierający fragmenty rozgrywki z gry Dead Island 2. Materiałowi wideo o długości nieco ponad minuty towarzyszy również garść screenów.

Dead Island 2 w skrócie:
  • Producent: Yager Development
  • Wydawca: Deep Silver
  • Gatunek: FPS z otwartym światem w realiach zombie apokalipsy
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: wiosna 2015

Choć o istnieniu Dead Island 2 wiemy już dwa miesiące – od czasu ostatnich targów E3 – i mamy przyzwoitą ilość informacji na temat tej gry, jeszcze nie było nam dane zobaczyć jej w akcji. Zmieniło się to dziś – deweloper, studio Yager Development, i wydawca, firma Deep Silver, wypuścili nowy zwiastun, który pokazuje pierwsze fragmenty rozgrywki z kontynuacji Dead Island (film widnieje powyżej). Zgodnie z tym, czego można było spodziewać się po czerwcowym trailerze i pierwszych zapowiedziach, urywki gameplaya raczą nas intensywną kolorystyką, spektakularnymi rozbryzgami krwi, wymyślnym arsenałem środków zagłady oraz niezbyt ciężką atmosferą niczym nieskrępowanej rzezi – na co zresztą wskazuje już sam tytuł materiału, brzmiący „Slaughter & Sunshine”.

"Miałem jechać do pracy samochodem, ale coś mi wyciekło z silnika."

Wypada również wspomnieć o garści screenów z Dead Island 2, które towarzyszyły omawianemu zwiastunowi (też znajdziecie je przy tej wiadomości). Na koniec przypomnijmy, że dzieło studia Yager Development ma trafić na rynek wiosną przyszłego roku. Słoneczna rzeź wśród zombie stanie się udziałem pecetowców oraz użytkowników konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Dead Island 2 – pierwszy film z fragmentami rozgrywki - ilustracja #3W odróżnieniu od dwóch poprzednich gier z omawianej serii – Dead Island i Dead Island Riptide – „dwójka” nie jest dziełem wrocławskiego Techlandu, lecz niemieckiego Yager Development, mającego na koncie przede wszystkim strzelankę Spec Ops: The Line z 2012 roku. Omawiany tytuł kontynuuje historię rozpoczętą przez polskie gry, przenosząc przy tym akcję z tropikalnych wysp do objętej kwarantanną Kalifornii. Zgodnie z tradycją cyklu, do naszej dyspozycji oddany zostanie otwarty świat, duża swoboda, bogata kolekcja środków zagłady, elementy rozgrywki przywodzące na myśl gatunek cRPG oraz tryb kooperacji. Na koniec ciekawostka – twórcy chwalą się, że Dead Island 2 to pierwsza gra w historii, na potrzeby której przeprowadzono sesję motion-capture z udziałem... kota.

Nawet ładne te zombie. Jakkolwiek by to nie brzmiało.

Jak zwykle, oprócz szeregowych "szwędaczy" nie zabraknie także osobników o bardziej wymyślnych mutacjach.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej