Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 20:05

autor: Góral

Toy Soldiers: War Chest - trzecia odsłona serii gier tower defense

Zespół Signal Studios zapowiedział Toy Soldiers: War Chest - trzecią odsłonę popularnej serii gier typu tower defense, w której wcielamy się w dowódcę armii plastikowych żołnierzyków. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych w 2015 roku.

Twórcy ze studia Signal zapowiedzieli kolejną odsłonę serii gier z gatunku tower defense Toy Soldiers. Tym razem tytuł nie trafi wyłącznie na konsole Xbox (poprzedniczki ukazywały się tylko na sprzęcie Microsoftu i dopiero po jakimś czasie pojawiały się na komputerach osobistych), bowiem Toy Soldiers: War Chest zadebiutuje w przyszłym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Sytuacja ma związek z wykupieniem praw do marki przez Signal Studios, które nawiązało współpracę z koncernem Ubisoft.

Toy Soldiers: War Chest w skrócie:
  • Gatunek: tower defense
  • Deweloper: Signal Studios
  • Platformy sprzętowe: XOne, PS4, PC
  • Data premiery: rok 2015

Rozgrywka w Toy Soldiers: War Chest polegać ma na tych samych zasadach, co we wcześniejszych odsłonach. Gracze pokierują więc armią plastikowych żołnierzyków, starających się nie dopuścić wroga do swojej bazy. By tego dokonać, trzeba będzie m.in. stawiać różnego rodzaju działa, którymi zniszczymy jednostki przeciwnika.

Na starcie pojawią się cztery armie – Imperium Niemieckie, Star Power i dwie inne, nieujawnione jeszcze nacje. W pierwszym przypadku wcielimy się w tradycyjnych (jak na realia serii) żołnierzy, a w drugim pokierujemy załogą pełną jednorożców, pegazów i misi, dowodzoną przez niejaką Starbright. Każda ze strona posiadać ma oczywiście unikalne jednostki, działka, ataki powietrzne, itd.

Obecnie to wszystko, co wiemy na temat Toy Soldiers: War Chest. Na więcej konkretów musimy poczekać.

Toy Soldiers to seria gier tower defense tworzona przez zespół Signal Studios. Pierwsza odsłona ukazała się w 2010 roku na konsoli Xbox 360 (w 2012 zadebiutowała PC-towa wersja), a kontynuacja, Toy Soldiers: Cold War, trafiła ponownie na urządzenie firmy Microsoft w sierpniu 2011 roku.

W Toy Soldiers: War Chest walczyć będą cztery armie. - Toy Soldiers: War Chest - zapowiedziano trzecią odsłonę serii gier tower defense - wiadomość - 2014-08-11
W Toy Soldiers: War Chest walczyć będą cztery armie.
Toy Soldiers: War Chest ukaże się w przyszłym roku. - Toy Soldiers: War Chest - zapowiedziano trzecią odsłonę serii gier tower defense - wiadomość - 2014-08-11
Toy Soldiers: War Chest ukaże się w przyszłym roku.
Toy Soldiers: War Chest - zapowiedziano trzecią odsłonę serii gier tower defense - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Toy Soldiers: War Chest

Toy Soldiers: War Chest