Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 20:30

autor: Ender

Life is Strange – epizodyczna przygodówka twórców Remember Me

Square Enix oraz francuskie studio DONTNOD Entertainment, odpowiadające za grę Remember Me, zapowiedziały nową epizodyczną przygodówkę Life is Strange. Formuła tytułu wzorowana jest na hitowych seriach studia Telltale, takich jak The Walking Dead. Oznacza to, że produkcja jest nastawiona przede wszystkim na przedstawienie konkretnej historii, a gracze będą mogli podejmować decyzje wpływające na jej przebieg.

Life is Strange – nowa epizodyczna gra przygodowa twórców Remember Me - ilustracja #1

Firma Square Enix zapowiedziała nową epizodyczną grę przygodową zatytułowaną Life is Strange. Za stworzenie produkcji odpowiada francuskie studio DONTNOD Entertainment. Deweloper znany jest z wydanego w ubiegłym roku zręcznościowo-przygodowego Remember Me. Na razie nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery pierwszego odcinka Life is Strange, ale wiemy, że pojawi się on na najważniejszych platformach sprzętowych, a więc konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Sadząc z opisu przedstawionego przez deweloperów, Life is Strange wydaje się jedną z pierwszych produkcji, które będą próbować skopiować i wykorzystać sprawdzoną oraz wyjątkowo popularną formulę przygodówek studia Telltale, takich jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Francuzi obiecują, że kluczową rolę w ich dziele pełnić będzie narracja. Oznacza to, że fabule są podporządkowane pozostałe elementy rozgrywki, schodzące na drugi plan. Podobnie jak w hitach Telltale, gracze będą musieli podejmować decyzje w kluczowych momentach historii, które mogą mieć kluczowy wpływ na jej przebieg. Ciekawym elementem wyróżniającym Life is Strange jest jednak to, że główna bohaterka dysponuje mocą pozwalającą jej cofać się w czasie. Najpewniej pozwoli to graczom na testowanie różnych wariantów wydarzeń bez potrzeby wielokrotnego przechodzenia każdego epizodu.

Max Caulfield – główna bohaterka gry - Life is Strange – nowa epizodyczna gra przygodowa twórców Remember Me - wiadomość - 2014-08-12
Max Caulfield – główna bohaterka gry

Fabuła Life is Strange przenosi nas do fikcyjnego amerykańskiego miasteczka Arcadia Bay w stanie Oregon. Po pięcioletniej nieobecności wraca do niego Max, nasza bohaterka, która kończy właśnie naukę i postanawia odwiedzić rodzinne strony. Na miejscu spotyka się ponownie ze swoją dawną przyjaciółką o imieniu Chloe. Razem z nią będzie starała się rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia koleżanki ze studiów – Rachel Amber. Już na samym początku przygody Max odkrywa w sobie wspomniane moce manipulowania czasem, co sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z historią z mocnymi elementami fantasy lub science-fiction.

DONTNOD Entertainment obiecuje, że oprawa graficzna Life is Strange będzie stała na wysokim poziomie. Projekty postaci oraz otoczenia nie będą jednak fotorealistyczne, ponieważ graficy postawili na wyrazisty lekko kreskówkowy pastelowy styl. O grze usłyszmy zapewne nieco więcej na rozpoczynających się w tym tygodniu targach Gamescom.

Chloe będzie pomagała bohaterce w jej prywatnym śledztwie - Life is Strange – nowa epizodyczna gra przygodowa twórców Remember Me - wiadomość - 2014-08-12
Chloe będzie pomagała bohaterce w jej prywatnym śledztwie
Life is Strange – nowa epizodyczna gra przygodowa twórców Remember Me - ilustracja #4
Life is Strange – nowa epizodyczna gra przygodowa twórców Remember Me - ilustracja #5
  1. Oficjalna strona DONTNOD Entertainment

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Life is Strange

Life is Strange