Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 19:00

autor: Ender

Grand Ages: Medieval – nowa strategia twórców Port Royale 3

Niemieckie studio Gaming Minds, odpowiadające za tytuły, takie jak Port Royale 3 i Rise of Venice, zapowiedziało nową strategię czasu rzeczywistego. Akcja Grand Ages: Medieval rozgrywać będzie się w średniowiecznej Europie. Gracze będą mogli prowadzić wojny, handlować oraz odkrywać nowe technologie, budując imperium na ogromnej mapie kontynentu.

Tytuł jest kontynuacją serii Grand Ages, której pierwsza odsłona rozgrywała się w Starożytnym Rzymie - Grand Ages: Medieval – zapowiedziano nową strategię twórców Port Royale 3 - wiadomość - 2014-08-11
Tytuł jest kontynuacją serii Grand Ages, której pierwsza odsłona rozgrywała się w Starożytnym Rzymie

Na rozpoczynających się w tym tygodniu targach Gamescom firma Kalypso Media pokaże za zamkniętymi drzwiami nową strategię czasu rzeczywistego, którą zatytułowano Grand Ages: Medieval. Premiera tytułu, będącego jest swoistą kontynuacją Grand Ages: Rome, stworzonego przez Haemimont Games, planowana jest na 2015 rok. Za produkcję odpowiada niemieckie studio Gaming Minds. Deweloper ma wieloletnie doświadczenie w pracy z RTS-ami oraz grami ekonomicznymi, a w jego katalogu znajdziemy strategie, takie jak Patrician IV, Port Royale 3 czy Rise of Venice.

Na razie nie wiemy zbyt dużo Grand Ages: Medieval. Co prawda, twórcy opublikowali filmowy trailer, ale nie zawiera on żadnego fragmentu gameplayu i przedstawia jedynie standardowe animowane intro. Więcej wniosków wyciągniemy z udostępnionych screenów, ilustrujących wersję alfa. Wiemy na pewno, że w trakcie zabawy gracze zostaną przeniesieni do średniowiecznej Europy (akcja rozpoczyna się w 1050 roku). Rozgrywka będzie odbywać się na ogromnej mapie przedstawiającej cały kontynent oraz północną Afrykę i Bliski Wschód.

Grand Ages: Medieval – zapowiedziano nową strategię twórców Port Royale 3 - ilustracja #2

Głównym zadaniem graczy jest budowa prosperującego Królestwa. Do naszej dyspozycji oddano 50 technologii, związanych z gospodarką oraz armią, a także 20 towarów/surowców, które możemy samodzielnie wydobywać i produkować lub nabyć handlując z sąsiadami. Oczywiście rozwój państwa nie odbywa się jedynie w sposób pokojowy. Prowadzenie wojen umożliwią nam liczne jednostki łuczników piechoty oraz kawalerii. Poza najazdem obcej armii zagrożeniem okażą się także katastrofy, takie jak trzęsienia ziemi, susze lub zarazy. Bawić będziemy się w trybie single oraz multiplayer, przeznaczonym dla maksymalnie 8 osób. Jeżeli chodzi o techniczną stronę produkcji możemy przypuszczać, że podobnie jak w przypadku swoich wcześniejszych gier, twórcy zdecydowali się na wykorzystanie istniejącej już technologii oraz trójwymiarowego silnika graficznego. Nie wykluczone więc, że Grand Ages: Medieval będzie więc w pewnym stopniu zbliżone do Rise of Venice.

Więcej o Grand Ages: Medieval powinniśmy dowiedzieć się po zakończeniu targów Gamescom. Wówczas pojawią się pierwsze relacje z zamkniętego pokazu gry.

Grand Ages: Medieval – zapowiedziano nową strategię twórców Port Royale 3 - ilustracja #3
Grand Ages: Medieval – zapowiedziano nową strategię twórców Port Royale 3 - ilustracja #4
Grand Ages: Medieval – zapowiedziano nową strategię twórców Port Royale 3 - ilustracja #5
  1. Oficjalna strona Grand Ages: Medieval
  2. Oficjalna strona Kalypso Media
  3. Oficjalna strona studia Gaming Minds

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Ages: Medieval

Grand Ages: Medieval