Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2015, 23:00

autor: Góral

Zapowiedziano Deus Ex: Mankind Divided na PC, PS4 i XONE

W majowym numerze magazynu Game Informer znajdzie się obszerna zapowiedź gry Deus Ex: Mankind Divided. Większość konkretów jest jeszcze skrywanych, ale poznaliśmy już ogólny zarys fabuły, głównego bohatera i kilka innych rzeczy.

Pojawiło się sporo nowych szczegółów dotyczących Deus Ex: Mankind Divided. Zebraliśmy je wszystkie w kolejnej wiadomości, którą znajdziecie w tym miejscu.

Deus Ex: Mankind Divided tematem przewodnim majowego numeru Game Informera. - Deus Ex: Mankind Divided zapowiedziane! Gra ukaże się na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2015-04-08
Deus Ex: Mankind Divided tematem przewodnim majowego numeru Game Informera.

W majowym numerze magazynu Game Informer pojawi się zapowiedź gry Deus Ex: Mankind Divided. Większość oficjalnych szczegółów obecnie nie jest znana, ale zdradzono, że projekt tworzony przez twórców Deus Ex: Bunt Ludzkości, studio Eidos Montreal, zmierza w kierunku konsol PlayStation 4, Xbox One i komputerów PC.

Akcja rozegra się w 2029 roku, dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Gracze ponownie wcielą się w Adama Jensena, który ściga terrorystów korzystających z biomechanicznych modyfikacji. Bohater trafi do różnych zakątków świata, w tym do czeskiej Pragi, gdzie będzie musiał uporać się z oficerem Coalition of Human - Victorem Marchenko. Według informacji opublikowanych na rosyjskiej stronie Kanobu.ru, osoby liczące na możliwość przeniesienia zapisanych stanów gry z poprzedniej odsłony srogo się zawiodą. Deweloperzy bowiem nie przewidują możliwości zaimportowania plików, gdyż zakończenia starego tytułu nie będą mieć znaczenia w nowej odsłonie.

W Deus Ex: Mankind Divided powróci Adam Jensen. - Deus Ex: Mankind Divided zapowiedziane! Gra ukaże się na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2015-04-08
W Deus Ex: Mankind Divided powróci Adam Jensen.
Deus Ex: Mankind Divided w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji z elementami RPG i skradanki
  • Deweloper: Eidos Montreal
  • Wydawca: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PC
  • Data premiery: nieznana

Produkcja zaoferować ma dwa style rozgrywki – cichy, polegający oczywiście na skradaniu się itd. oraz ten premiujący otwarte starcia. Przeciwnicy mają być inteligentniejsi, niż w poprzedniej odsłonie i przemieszczać się będą w grupach (przeszukiwanie ciemnych zakamarków odbywać ma się przynajmniej w parach), a starcia będą trudniejsze. Na szczęście Jensen otrzyma nowe możliwości, w tym zdolność zdalnego hakowania urządzeń, czy też skanowania wrogów w poszukiwaniu amunicji i elektroniki. Dodatkowo ostrze bohatera pozwoli na strzelanie niczym z kuszy, a to nie koniec niespodzianek.

Poza tym wszystkim nasze wybory mają wpływać na przebieg rozgrywki. Jako przykład podano grupę bandytów spotykanych na początku zabawy. Jeżeli wejdziemy im w drogę, to w późniejszym czasie jeden z gangsterów utrudni nam życie w innej misji.

Niestety na ten moment to wszystko, co wiemy. Pozostałe szczegóły poznamy w najbliższym czasie, ale wydaje się, że fani poprzedniej części otrzymają po prostu większą i lepsza produkcję korzystająca z wypracowanych mechanizmów.

Deus Ex to słynna seria gier RPG akcji. Pierwsza odsłona, wyprodukowana przez studio Ion Storm, ukazała się w 2000 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i media. Trzy lata później na rynku zadebiutowała kontynuacja, a po niej marka została uśpiona. Do świata żywych przywróciło ją studio Eidos Montreal, wydając w 2011 roku bardzo dobre Deus Ex: Bunt Ludzkości.