Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2016, 19:01

autor: Góral

Potwierdzono obecność Denuvo w grze Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Przedstawiciele studia Eidos Montreal potwierdzili na Reddicie, że ich najnowsza gra - Deus Ex: Rozłam Ludzkości - korzysta z technologii Denuvo, która skutecznie utrudnia życie piratom.

Podczas AMA na Reddicie deweloperzy ze studia Eidos Montreal zostali zasypani gradem pytań od fanów czekających na Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Wśród poruszonych zagadnień pojawiły się także zabezpieczenia Denuvo, które zasłynęły w ostatnich latach tym, że bardzo utrudniają życie osobom specjalizującym się w łamaniu DRM. Twórcy potwierdzili doniesienia sprzed kilku dni, ogłaszając, że tytuł faktycznie korzysta z rzeczonej technologii i że nie wpływa ona na wydajność. To jednak nie jedyna nowa produkcja, przy której deweloperzy skorzystali z usług firmy Denuvo Software Solutions GmbH. Nadchodzące Champions of Anteria Ubisoftu również chronić ma Denuvo, tak samo jak i grę FIFA 17. Co ciekawe, z Denuvo korzystają już nie tylko najwięksi gracze na rynku, jak Square Enix czy Electronic Arts, ale także mniejsze firmy – ostatnio np. studio PlayDead przy Inside.

Potwierdzono obecność Denuvo w grze Deus Ex: Rozłam Ludzkości - ilustracja #1
Deweloperzy potwierdzają – Deus Ex: Rozłam Ludzkości korzysta z Denuvo. - Potwierdzono obecność Denuvo w grze Deus Ex: Rozłam Ludzkości - wiadomość - 2016-08-20
Deweloperzy potwierdzają – Deus Ex: Rozłam Ludzkości korzysta z Denuvo.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutuje za kilka dni, a dokładniej pisząc 23 sierpnia. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. W Internecie nie brakuje recenzji tej produkcji, z których wynika, że deweloperzy ze studia Eidos Montreal stanęli na wysokości zadania i stworzyli bardzo dobrą produkcję, choć pod pewnymi względami odstaje ona od wypuszczonego w 2011 roku Deus Ex: Bunt Ludzkości. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym poprzednim newsie.