Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2016, 11:03

autor: Góral

No Man's Sky - czy pójdzie na moim sprzęcie?

Od kilku dni na PC-tach dostępny jest kosmiczny sandbox No Man's Sky. Produkcja sprawia graczom rozmaite problemy, więc po raz kolejny prosimy Was o podzielenie się informacjami związanymi z działaniem gry.

Od 12 sierpnia użytkownicy komputerów osobistych bawią się wyczekiwanym kosmicznym sandboksem No Man's Sky od studia Hello Games. Jak zapewne dobrze wiecie, PC-towa wersja produkcji wpisała się w nurt słabych portów i sprawiała graczom wiele problemów technicznych, związanych przede wszystkim z kiepską optymalizacją. Przed kilkoma dniami pojawiła się jednak aktualizacja, która, przynajmniej według deweloperów, poprawia działanie gry na niektórych podzespołach, m.in. procesorach z rodziny AMD Phenom. Dodano również wsparcie dla kart grafiki AMD Radeon 6xxx, więc by sprawdzić jak No Man's Sky wypada obecnie, postanowiliśmy zapytać Was o opinie. Jeżeli posiadacie grę studia Hello Games, to zachęcamy do zamieszczenia w komentarzach informacji o:

  • konfiguracji Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
  • rozdzielczości w jakiej gracie,
  • średniej liczbie klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (na Steamie w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).
No Man's Sky - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #1

Minimalne wymagania sprzętowe No Man's Sky:

  • Procesor: Intel Core i3;
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 480 / AMD Radeon 7870;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • Twardy dysk: 10 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10.

No Man's Sky to jedna z najgłośniejszych gier bieżącego roku. Zapowiedziana pod koniec 2013 roku produkcja z miejsca zaciekawiła mnóstwo osób, a kolejne pokazy jeszcze bardziej rozbudzały nadzieję na świetny, kosmiczny sandbox. Ostatecznie tytuł nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Nie dość, że w przypadku wersji PC-towej występują liczne problemy, to spore zamieszanie wywołała kwestia multiplayera oraz innych obietnic, których nie spełniono. Ponadto, choć gra jest ogromna, to rozgrywka jest powtarzalna i mało zaskakująca, co przełożyło się na średnią ocen w serwisie Metacritic równą 71 punktom.