Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2016, 09:03

W limitowanych edycjach No Man's Sky zaklejono informację o rozgrywce wieloosobowej

W europejskich wersjach limitowanej edycji gry No Man's Sky zaklejono wcześniejsze ograniczenie wiekowe oraz informację o rozgrywce wieloosobowej. To kolejna przesłanka sugerująca, że w produkcji Hello Games nie uświadczymy multiplayera z prawdziwego zdarzenia, wbrew zapowiedziom.

Kontrowersji związanych z rozgrywką wieloosobową w No Man's Sky ciąg dalszy. Wczoraj wspominaliśmy o problemie, jaki napotkało dwóch graczy transmitujących zabawę na Twitchu – pomimo spotkania się w tym samym miejscu, nie mogli zobaczyć swoich postaci. To wzbudziło podejrzenia, że długo wyczekiwany hit Hello Games to w rzeczywistości produkcja pozbawiona multiplayera z prawdziwego zdarzenia – a najnowsze informacje wydają się to potwierdzać. Jak donosi serwis PCGamesN, w europejskich wersjach limitowanych edycji gry oryginalna ocena wiekowa gry oraz znak informujący o możliwości zabawy online zostały w ostatniej chwili zaklejone.

W limitowanych edycjach No Man's Sky zaklejono informację o rozgrywce wieloosobowej - ilustracja #1
W limitowanych edycjach No Man's Sky zaklejono informację o rozgrywce wieloosobowej - ilustracja #2
Sprawa ta dotyczy wyłącznie limitowanych edycji gry – na zwyczajnych pudełkach widnieje ograniczenie od 7 lat, bez znaku gry sieciowej. / Źródło: PCGamesN.com
Sprawa ta dotyczy wyłącznie limitowanych edycji gry – na zwyczajnych pudełkach widnieje ograniczenie od 7 lat, bez znaku gry sieciowej. / Źródło: PCGamesN.com

Jak widzicie na powyższych obrazkach, oryginalna ocena wiekowa – od 12 lat, ze względu na elementy przemocy oraz rozgrywkę wieloosobową – została zastąpiona naklejką, na której widnieje ograniczenie od 7 lat, bez informacji o multiplayerze. Wyraźnie sugeruje to, że w ostatniej chwili deweloperzy do spółki z wydawcą, firmą Sony, zdecydowali się na ograniczenie elementów sieciowych wyłącznie do możliwości dzielenia się nazwami planet oraz najważniejszych miejsc z innymi graczami. Jeśli natomiast zechcemy pograć z inną osobą, czeka nas podobne rozczarowanie, co w przypadku wspomnianych streamerów. To stoi oczywiście w sprzeczności z zapewnieniami Seana Murraya z Hello Games, który twierdził, że choć spotkania z graczami nie stanowią fundamentu zabawy w No Man's Sky, to jednak będą się zdarzać. W odpowiedzi na incydent z wczorajszym nieudanym spotkaniem na wirtualnej planecie zapewnił też poprzez Twittera, że funkcje sieciowe są dostępne.

Jak w końcu wygląda multiplayer w No Man's Sky? Miejmy nadzieję, że wkrótce sprawę wyjaśnią sami deweloperzy. - W limitowanych edycjach No Man's Sky zaklejono informację o rozgrywce wieloosobowej - wiadomość - 2016-08-11
Jak w końcu wygląda multiplayer w No Man's Sky? Miejmy nadzieję, że wkrótce sprawę wyjaśnią sami deweloperzy.

To niejedyny problem, z jakim muszą zmierzyć się deweloperzy „nieskończonego sandboksa”. Choć wiele największych serwisów nadal odkrywa ogromny świat gry i nie opublikowała jeszcze recenzji, pierwsze oceny graczy sugerują, że ekipa Hello Games nie sprostała bardzo wysokim oczekiwaniom. Wśród opinii przeważają głosy twierdzące, że poza swoją „nieskończonością” No Man's Sky nie ma do zaoferowania nic, co wyróżniłoby ten tytuł spośród innych sandboksowych survivali, a odkrywanie kolejnych planet szybko robi się nużące ze względu na niezbyt urozmaiconą zawartość i potrzebę ciągłego uzupełniania surowców.

Jeden z największych hitów tego lata na razie robi więc wrażenie produkcji, która sama nie potrafiła sobie poradzić z oczekiwaniami, jakie wykreowała. Oczywiście, warto poczekać na większą liczbę ocen oraz recenzji (w naszym serwisie pojawi się ona w przyszłym tygodniu), jednak dotychczasowe opinie oraz kontrowersje sugerują, że No Man's Sky może dla wielu okazać się sporym rozczarowaniem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry No Man's Sky
  2. Kosmos z maszyny w No Man's Sky albo krótka historia pewnego hype'u
  3. Kompendium wiedzy o grze No Man's Sky

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej