Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2013, 10:10

Zapowiedziano No Man’s Sky - sandboksa science-fiction od autorów serii Joe Danger

Znane z cyklu Joe Danger studio Hello Games zapowiedziało grę No Man’s Sky. Będzie to sandboksowy tytuł, w którym zwiedzimy proceduralnie wygenerowane galaktyki i planety.

Podczas gali VGX 2013 pokazywano głównie zwiastuny ujawnionych już wcześniej projektów. Na imprezie nie zabrakło jednak również zapowiedzi kilku nowych gier. Jedną z nich jest sandboksowe No Man’s Sky, nad którym pracuje znane z serii Joe Danger studio Hello Games.

Na imprezie zaprezentowano pierwszy zwiastun z gry i zrobił on na nas spore wrażenie. Zwłaszcza imponuje fakt, że taki efekt udało się uzyskać zespołowi, w skład którego wchodzą raptem cztery osoby.

Sercem No Man's Sky jest system proceduralnej generacji, który odpowiada za praktycznie każdy element gry - od zwierząt i roślin na powierzchni pojedynczej planety, aż po całe układy i galaktyki. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły oraz mechanizmów rozgrywki. Zabawa skoncentruje się na eksplorowaniu. W pustce gwiezdnej pokierujemy statkiem niczym w symulatorach kosmicznych, podczas gdy planety zwiedzimy z perspektywy wzorowanej na pierwszobowych strzelankach. Nie zabraknie dynamicznych wymian ognia, odkrywania ruin pozostawionych przez wymarłe rasy, sekcji podwodnych oraz potężnych bitew gwiezdnych.

Zapowiedziano No Man’s Sky - sandboksa science-fiction od autorów serii Joe Danger - ilustracja #1

Niestety, na razie nie wiemy nic więcej. Nie znamy nawet platform docelowych, ani planowanej daty premiery. Mamy nadzieję, że kolejne informacje zostaną wypuszczone już wkrótce, gdyż to co zaprezentowano do tej pory z No Man's Sky prezentuje się po prostu wyśmienicie.

  1. Hello Games – oficjalna strona studia

Zapowiedziano No Man’s Sky - sandboksa science-fiction od autorów serii Joe Danger - ilustracja #2 Hello Games to brytyjskie niezależne studio deweloperskie zlokalizowane w mieście Guildford. Założyła je w 2009 czwórka weteranów firm Criterion Games, Electronic Arts oraz Kuju Entertainment. Zespół zadebiutował rok później projektem Joe Danger, który łączył elementy dwuwymiarowej platformówki i gry wyścigowej. Początkowo produkcja ukazała się wyłącznie na PlayStation 3, a dopiero później doczekała się konwersji na Xboksa 360 i pecety.

W roku 2012 do sprzedaży trafiła kontynuacja zatytułowana Joe Danger 2: The Movie. Natomiast w rym roku Hello Games wypuściło na urządzenia mobilne z systemem iOS grę Joe Danger Touch, czyli mocno przerobioną wersję pierwszej części.