Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 sierpnia 2016, 11:47

Khaleesi i kapitan Kirk – najlepsze mobilne adaptacje seriali telewizyjnych

W kolejnym przeglądzie gier mobilnych omawiamy najlepsze gry oparte na licencjach seriali telewizyjnych.

Bardzo spodobało nam się wydane kilka dni temu Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, dlatego wybierając temat najnowszego przeglądu gier mobilnych postanowiliśmy się zastanowić jakie inne adaptacje telewizyjnych marek są godne polecenia. Większość z produkcji tego typu pozostawia wiele do życzenia, najczęściej realizując jakiś ograny casualowy schemat i dodając do niego kilka znanych twarzy. Jest jednak kilka produkcji, które biorą znaną markę i wykorzystują ja do opracowania wyśmienitych pozycji, które są godne uwagi nawet dla osób nie mających pojęcia o telewizyjnych pierwowzorach.

Star Trek Timelines

Zaczynamy od Star Trek Timelines. Marka obecna jest co prawda także w kinach, ale zaczęła żywot w telewizji i to właśnie tam odnosiła największe triumfy. Fani wciąż nie mogą uzyskać konsensusu, która era była najlepsza. Niektórzy pozostają wierni kapitanowi Kirkowi, inni preferują Picarda z Next Generation, a nie brakuje także miłośników najbardziej ponurego Deep Space 9. Deweloperzy postanowili nie wybierać tylko jednej ery. Zamiast tego fabuła obraca się wokół anomalii powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz linii czasowych, pozwalając nam spotkać postacie ze wszystkich odsłon marki.

W grze wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, który podróżuje po galaktyce, odkrywa nowe planety i wypełnia różnorodne misje. Sercem rozgrywki jest kompletowanie załogi, a potem zarządzanie nią. Każdy jej członek ma własną biografię, statystyki oraz osobowość. Do naszej dyspozycji oddano także duży wybór statków, za pomocą których możemy eksplorować kosmos oraz toczyć dynamiczne potyczki ukazane w efektownym 3D. Co więcej wirtualna galaktyka dynamicznie reaguje na poczynania gracza, które wpływają na sytuację polityczną. Ponadto autorzy pozostali wierni. przesłaniu marki i większość misji da się ukończyć pokojowo.

Star Trek Timelines w App Store

Star Trek Timelines w Google Play

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Naszą drugą propozycją jest epizodyczna przygodówka Game of Thrones: A Telltale Games Series. Studio Telltale Games ma w swoim dorobku również wyśmienite dwa sezony The Walking Dead, ale one bazują bardziej na komiksie, podczas gdy wybrana przez nas produkcja pełnymi garściami czerpie z serialu Gra o Tron emitowanego w stacji HBO. Wzbogacono to jednak wątkami z książek. Autorzy przygotowali sześć odcinków, pozwalających graczom śledzić losy rodu Forresterów, o którym pojawiła się raptem jednozdaniowa wzmianka w książce Taniec ze smokami.

Gra wiernie odtwarza styl i klimat serialu, a do tego oferuje wciągającą historię opowiedzianą z wielkim rozmachem. Całą fabułę śledzimy bowiem z perspektywy kilku odmiennych postaci przebywających w różnych miejscach na dwóch kontynentach i rozgrywa się ona w długim przedziale czasowym.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja stanowi typową grę tego zespołu. Całość koncentruje się więc na opowiadaniu fabuły i zmuszaniu graczy do podejmowania ciężkich decyzji, a nie typowo przygodówkowym rozwiązywaniu zagadek. Bardzo fajny rezultat przynosi fakt, że bohaterów jest kilku, gdyż pozwala to doświadczyć konsekwencji wyborów z różnych, często bardzo odmiennych, perspektyw.

Game of Thrones: A Telltale Games Series w App Store

Game of Thrones: A Telltale Games Series w Google Play

Steven Universe: Attack the Light!

Ostatnią pozycją, którą chcemy Wam polecić jest Steven Universe: Attack the Light!, czyli RPG stanowiące adaptację serialu animowanego Steven Universe. Jest on skierowany głównie dla młodszych odbiorców, ale ma również wielu dorosłych fanów, a oparta na jego licencji gra okazała się jedną z najmilszych mobilnych niespodzianek zeszłego roku.

Gra opowiada o losach grupki dzieci, będących jednocześnie superbohaterami. Tytułowy Steven jest najsłabszym jej członkiem i jedynym chłopakiem. Scenariusz jest pełen humoru i wyśmienitych dialogów, ale jednocześnie w razie potrzeby potrafi skutecznie uderzyć w dramatyczne tony. Pod względem rozgrywki Attack the Light stanowi klasycznego RPG-a typu dungeon crawler, więc podczas zabawy gracz dowodzi drużyną i eksploruje labirynty, szuka skarbów, omija pułapki, rozwija postacie oraz przede wszystkim walczy z hordami przeciwników za pomocą turowego systemu walki.

W sumie Attack the Light to mobilna perełka, w której każdy element, poczynając od grafiki, poprzez fabułę, interfejs oraz mechanizmy rozgrywki został doskonale opracowany.

Steven Universe: Attack the Light! w App Store

Steven Universe: Attack the Light! w Google Play