Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Steven Universe: Attack the Light! (iOS)
OkładkaSteven Universe: Attack the Light! (iOS)

Steven Universe: Attack the Light!

Mobilne RPG wydane w modelu premium. Steven Universe: Attack the Light! oparte jest na serialu animowanym stacji Cartoon Network, zatytułowanym Steven Universe.

RPG | turowe | seriale animowane | superbohaterowie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steven Universe: Attack the Light! Premiera

31mar2015

AND

2kwi2015

iOS

Gry podobne do Steven Universe: Attack the Light!

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

The Banner Saga

Angry Birds Epic

Steven Universe: Attack the Light! to wydane na mobilny system AND i iOS turowe RPG. Grę opracowało studio Grumpyface i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra powstała na kanwie amerykańskiego serialu animowanego Steven Universe, produkowanego i emitowanego (również w Polsce) przez stację Cartoon Network. Dla fanów marki projekt stanowi niemałą gratkę, gdyż w jego produkcji aktywną rolę odegrali twórcy telewizyjnego pierwowzoru.

Tak jak serial, gra opowiada historię chłopca imieniem Steven Quartz Universe, będącego najsłabszym i jedynym męskim członkiem grupy superbohaterów znanych jako Kryształowe Klejnoty. Fabuła gry obraca się wokół starożytnej broni, która według legend potrafi przywołać armię światła. W wyniku błędu Stevena, moc tego artefaktu zostaje aktywowana i wydostaje się z niego siedmiu świetlistych wojowników. Ich istnienie jest zagrożeniem dla całego światła, więc zadanie schwytania zbiegów spada na barki chłopca oraz zaprzyjaźnionych z nim superbohaterek.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Steven Universe: Attack the Light! to RPG zrealizowane w stylu dungeon crawlerów. Podczas zabawy gracz dowodzi drużyną i eksploruje labirynty, szuka skarbów, omija pułapki, rozwija postacie oraz przede wszystkim walczy z hordami przeciwników. System bitewny rozgrywany jest w turach. Każda postać ma unikalny styl walki i zestaw własnych umiejętności specjalnych, których sprawne wykorzystywanie jest często kluczem do zwycięstwa.

Do tego dochodzą lekkie elementy zręcznościowe. Podczas wyprowadzania ataków gracz może kreślić na ekranie wskazane gesty, co pozwala dodatkowo zwiększyć siłę technik. Dla bardziej doświadczonych graczy dostępny jest tzw. Tryb Diamentowy o znacznie wyższym poziomie trudności i dodatkowych bonusach wynagradzających trud włożony w przechodzenie misji.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Steven Universe: Attack the Light!: 12+

iOS
AND