Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2016, 12:20

Endless Space 2 - podczas gamescomu pokazano grę w akcji i ujawniono trzecią frakcję

Studio Amplitude stawiło się na targi gamescom z całkiem zaawansowaną wersją kosmicznej strategii 4X Endless Space 2. Dzięki temu możemy teraz obejrzeć zapis prezentacji projektu, podczas której ujawniono trzecią z ośmiu planowanych frakcji.

Wydane w 2012 Endless Space okazało się jedną z najlepszych kosmicznych strategii 4X ostatnich lat, więc oczekiwania względem nadchodzącej kontynuacji są bardzo duże. Graczy czekających na Endless Space 2 zainteresować powinien zapis prezentacji projektu, jaką autorzy zorganizowali podczas tegorocznej edycji targów gamescom.

ENDLESS SPACE 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Amplitude Studios
  • Wydawca: Sega
  • Gatunek: turowa strategia 4X
  • Platforma: PC

Podczas targów pokazano po raz pierwszy trzecią (z ośmiu planowanych) grywalną frakcję, którą okazała się nastawiona głównie na handel i czysty zysk rasa Lumeris. Grupa te jest kontrolowana po cichu przez tajemnicze rodziny i to na ich czele stanie gracz.

Lumeris będą najlepszymi kupcami w galaktyce, a ich statki posiadać mają technologie umożliwiającą omijanie blokad. Ponadto rasa otrzyma opcję kupowania planet, tworzenia na nich placówek bez udziału jednostek kolonizacyjnych, a na końcu sprzedania ich z dużym zyskiem innym imperiom.

Endless Legend 2 - podczas gamescomu pokazano grę w akcji i ujawniono trzecią frakcję - ilustracja #1

Endless Space 2 zapowiada się na jedną z najciekawszych nadchodzących kosmicznych strategii 4X. Pierwsza część stanowiła zaskakująco przystępną produkcję tego typu, idealną dla nowicjuszy, ale równocześnie oferującą wystarczająco dużo głębi także dla weteranów.

W przypadku kontynuacji liczymy na duży skok jakościowy. Wcześniej autorzy dysponowali stosunkowo niewielkim budżetem i sporą część środków uzyskali od samych fanów w trakcie akcji crowdfundingowych. W lipcu tego roku Amplitude zostało jednak wykupione przez firmę Sega. Wydawca ten bardzo dobrze traktuje wszystkie posiadane przez siebie zespoły pecetowe (a są wśród nich Creative Assembly, Sports Interactive oraz Relic Entertainment), więc Endless Space 2 powinno sporo zyskać na sprzedaży tworzącego je studia.

Przypomnijmy na koniec, że Endless Space 2 zmierza wyłącznie na pecety. Nie wiemy jeszcze kiedy produkcja zadebiutuje na rynku, ale autorzy chcą w tym roku uruchomić sprzedaż wczesnej wersji w Steam Early Access.

  1. Oficjalna strona gry