Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 12:08

autor: Makek

Gracz skonfrontował finalną zawartość No Man's Sky z zapowiedziami twórców

Jeden z użytkowników Reddita porównał przedpremierowo zapowiadaną zawartość gry No Man’s Sky z tym, co ostatecznie otrzymali gracze. Dzięki temu powstała pokaźna lista elementów, które nie znalazły się w finalnej wersji produkcji od Hello Games.

No Man’s Sky to jedna z najgłośniejszych premier ostatnich miesięcy, a także największy tegoroczny debiut na Steamie. Mimo to produkcja studia Hello Games jest także sporym zawodem, a oczekiwania wielu graczy pozostały niezaspokojone. Jeden z nich – użytkownik Reddita o nicku MeetWayneKerr – dokonał nawet porównania zapowiadanej przez twórców zawartości z tym, co znalazło się w finalnej wersji gry.

W ostatecznej wersji No Man’s Sky nie znalazły się chociażby zróżnicowane statki czy planety z pierścieniami. - Gracz skonfrontował finalną zawartość No Man's Sky z zapowiedziami twórców - wiadomość - 2016-08-17
W ostatecznej wersji No Man’s Sky nie znalazły się chociażby zróżnicowane statki czy planety z pierścieniami.

Pełna lista brakującej zawartości do No Man’s Sky znajduje się pod tym adresem. Zawiera ona opisy wszystkich zapowiadanych przed premierą szczegółów, a każdy z nich jest podparty linkiem do odpowiedniego wywiadu lub materiału prasowego. Zestawienie pokazuje, że w finalnej wersji zabrakło chociażby planet z pierścieniami czy takich, które są w całości pokryte piaskiem. MeetWayneKerr wymienia także brak rzek i strumyków, możliwości hakowania zamkniętych drzwi, różnych rodzajów statków czy systemu reputacji wśród frakcji o istotnym wpływie na rozgrywkę. Nie mogło oczywiście zabraknąć także pominięcia aspektu interakcji z innymi graczami, o którym głośno było już jakiś czas temu.

Warto pamiętać, że gry potrafią przechodzić bardzo dużo zmian podczas procesu produkcji. Początkowo ciekawe i intrygujące pomysły często z różnych powodów muszą zostać porzucone i jest to całkowicie normalne zjawisko. Niestety, wygląda na to, że deweloperzy ze studia Hello Games za bardzo nakręcili przedpremierową spiralę zainteresowania, dzięki czemu wszystkie niespełnione przez nich obietnice zdają się do nich wracać ze zdwojoną siłą. Całości nie pomaga fakt, że Sean Murray już nieraz mówił sprzeczne rzeczy, jak chociażby w przypadku ostatnich zapowiedzi dotyczących całkowicie darmowych dodatków DLC. Aktualnie dyrektor Hello Games nie jest już tego taki pewien, sądząc po ostatniej wypowiedzi w wywiadzie z magazynem Daily Star.

Z drugiej strony, być może Hello Games pracuje nad dodaniem brakującej zawartości do No Man’s Sky w dodatkach DLC. Na ten moment nie wiemy jednak nic na ich temat, więc aby się o tym przekonać, trzeba będzie poczekać do ich premiery – albo chociaż zapowiedzi (choć z doświadczenia wiemy, że mogą one mieć niewiele wspólnego z tym, co ostatecznie trafi w ręce graczy).