Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 12:20

autor: Góral

No Man's Sky jednak doczeka się płatnych dodatków?

Kilka dni temu Sean Murray, szef studia Hello Games, stwierdził, że wraz ze swoim zespołem zamierza rozwijać No Man's Sky darmowymi aktualizacjami i patchami oraz że gra nie otrzyma płatnych DLC. Niewykluczone jednak, że ostatecznie produkcja doczeka się zawartości, za którą deweloper będzie pobierał opłaty.

Choć No Man's Sky okazało się sporym sukcesem komercyjnym (zarówno na PlayStation 4, jak i na PC-tach), tak nie wszystko złoto, co się świeci. Gra sama w sobie nie jest tak rewelacyjna, jak sądziliśmy, że będzie, komputerowa wersja sprawia wielu graczom sporo problemów, a sytuację uzupełnia zamieszanie z multiplayerem. Do grona kontrowersji związanych z tą wyczekiwaną produkcją, dołączyła teraz kolejna sprawa. Kilka dni temu Sean Murray, szef studia Hello Games, zapewnił, że tytuł nie doczeka się płatnych dodatków i będzie rozwijany darmowymi aktualizacjami. Niestety z ostatnich słów tego samego dewelopera wynika, że w przyszłości może się to zmienić. W rozmowie z dziennikarzem Daily Star, stwierdził on, że:

„Może w przyszłości pojawi się jakiś powód, przez który nie będziemy mogli sobie pozwolić na dodanie nowej zawartości bez pobierania za nią opłat”.

No Man's Sky – nowe bazy i frachtowce mają być udostępniane w przyszłości za darmo, choć niewykluczone, że to się zmieni. - No Man's Sky jednak doczeka się płatnych dodatków? - wiadomość - 2016-08-16
No Man's Sky – nowe bazy i frachtowce mają być udostępniane w przyszłości za darmo, choć niewykluczone, że to się zmieni.

Naturalnie nie oznacza to, że na pewno tak się stanie, niemniej skoro studio nie wyklucza takiej możliwości, to kto wie, co przyniosą kolejne miesiące? Obecnie jednak trzymamy się tego, że za darmo deweloperzy chcą dodawać „nowe bazy, frachtowce i tym podobne”.

No Man's Sky jednak doczeka się płatnych dodatków? - ilustracja #2

No Man's Sky dostępne jest od kilku dni na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Tytuł jest kosmicznym sandboksem z losowo generowanymi planetami, w którym zadaniem gracza jest ich eksploracja, zbieranie surowców oraz wytwarzanie rzeczy przydających się podczas kolejnych wypraw. Choć jest to ogromna i pod pewnymi względami unikalna produkcja, tak sama rozgrywka jest dużo bardziej ograniczona i powtarzalna, o czym przekonacie się chociażby czytając naszą recenzję.