Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 12:00

autor: Yossarian

Wiedźmin 3 - stare zapisy niekompatybilne z wersją GOTY na konsolach; będzie nowy patch

Marcin Momot z CD Projekt RED poinformował za pośrednictwem forum Wiedźmina 3, że konsolowa Edycja Gry Roku nie będzie współpracować ze stanami gry utworzonymi w obecnych wersjach. Wiadomo też, że wraz z premierą wydania GOTY zostanie opublikowana nowa łatka.

Jak dowiadujemy się z wątku dotyczącego premiery Dzikiego Gonu w Edycji Gry Roku, planowanej na 30 sierpnia, posiadacze konsol PS4 i XONE, którzy zdecydują się na kupno GOTY, nie będą mogli importować stanów gry zapisanych w poprzednich wersjach Wiedźmina.

CD Projekt RED tłumaczy, że konsole traktują obie edycje gry jako osobne produkty – stąd brak kompatybilności sejwów. - Wiedźmin 3 GOTY - zapisane stany gry niekompatybilne na konsolach; będzie nowy patch  - wiadomość - 2016-08-16
CD Projekt RED tłumaczy, że konsole traktują obie edycje gry jako osobne produkty – stąd brak kompatybilności sejwów.

Na twitterze Marcina Momota, community managera CD Projekt RED, można też przeczytać, że Wiedźmin 3 w nowej edycji nie będzie się różnić zawartością względem tego, co otrzymują posiadacze przepustki sezonowej (wszystkie aktualizacje oraz rozszerzenia: Krew i Wino i Serca z Kamienia), oraz że GOTY będzie mieć osobną listę osiągnięć.

Wraz z premierą nowej edycji ukaże się również patch, który wszyscy posiadacze gry będą mogli pobrać (prawdopodobnie) 30 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze, jakie aktualizacje będą wprowadzone w tej łatce – lista zmian zostanie opublikowana w niedalekiej przyszłości.

Edycję Gry Roku Wiedźmina 3 można będzie kupić w sklepie cdp.pl. Cena na PC wynosi 129,99 zł; na PS4 i XONE – 169,99 zł.