Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 12:07

autor: Makek

No Man's Sky największą tegoroczną premierą na Steamie

Debiut No Man’s Sky na PC, pomimo bardzo mieszanych recenzji, okazał się wielkim sukcesem. W ten piątek w produkcję studia Hello Games grało jednocześnie ponad 212 tysięcy osób. Jest to tym samym największa dotychczasowa premiera na Steamie w tym roku.

No Man’s Sky to niezwykle gorący temat. O produkcji studia Hello Games wspomina się ostatnio bardzo często, choć po premierze niekoniecznie w pozytywny sposób. Mowa tutaj chociażby o niedopracowanej wersji na PC, która przez ogrom problemów technicznych jest dla wielu osób niemalże niegrywalna. Wygląda jednak na to, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – w piątek wieczorem w No Man’s Sky jednocześnie grało 212 321 osób, co sprawia, że jak na razie mamy do czynienia z największym tegorocznym debiutem na Steamie.

Pomimo wielu kłopotów technicznych portu na PC, No Man’s Sky to dotychczas największa tegoroczna premiera na Steamie. - No Man's Sky największą tegoroczną premierą na Steamie - wiadomość - 2016-08-14
Pomimo wielu kłopotów technicznych portu na PC, No Man’s Sky to dotychczas największa tegoroczna premiera na Steamie.

Dane dotyczące No Man’s Sky znajdują się np. w serwisie Steam Charts. Wykres na stronie pokazuje, że rekordową liczbę graczy zanotowano w ostatni piątek o godzinie 21:08. Ponad 212 tysięcy osób jednocześnie robi wrażenie, zwłaszcza jeśli porównamy ten wynik z innymi tegorocznymi hitami ze Steama, gdzie kilka przykładowych pokazano poniżej:

Jest to oczywiście jedynie prosta analiza statystyczna, na którą duży wpływ ma przedpremierowe promowanie gry i pompowanie bańki zainteresowania. Nie zmienia to faktu, że od strony technicznej No Man’s Sky na PC wciąż pozostawia wiele do życzenia. Z pewnością bardziej miarodajne będą oficjalne wyniki sprzedaży czy liczba osób, jaka pozostanie przy tytule od Hello Games za kilka miesięcy.

Mimo to, ponad 212 tysięcy graczy w tym samym momencie w dniu premiery to świetny rezultat, pokazujący jak popularnym tytułem jest No Man’s Sky. Miejmy tylko nadzieję, że zachęci to Seana Murraya i pozostałych członków studia Hello Games do szybkiego naprawienia swojej produkcji na komputerach osobistych, która nie przestaje zbierać negatywnych recenzji na Steamie – w tym momencie jest ich już prawie 13 tysięcy.