Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 11:55

autor: Adrian Werner

Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczy poślizg? [aktualizcja: oficjalne potwierdzenie]

W sieci pojawiły się bardzo wiarygodne plotki sugerujące, że Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczny poślizg. Zamiast zapowiadanej premiery 30 września gra ukaże się dopiero 29 listopada.

Aktualizacja: zgodnie z naszymi przewidywaniami firma Square Enix oficjalnie potwierdziła opóźnienie premiery Final Fantasy XV. Według nowych planów produkcja trafi do sprzedaży 29 listopada.

Powodem tej decyzji jest oczywiście potrzeba lepszego dopracowania gry.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na Final Fantasy XV, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu japońskich RPG-ów firmy Square Enix. Wiele wskazuje na to, że gra zaliczy dwumiesięczne opóźnienie. W marcu wydawca poinformował, że produkcja zadebiutuje 30 września. Ta data nie jest już aktualna i premiera została przełożona na 29 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale jest to raczej tylko kwestia czasu.

Źródłem tych doniesień jest serwis Gamnesia, który otrzymał cynk od anonimowego źródła zatrudnionego w amerykańskiej sieci detalicznej GameStop. Według niego pracownicy otrzymali już materiały promocyjne z nową datą i mają one pojawić się w sklepach jutro. Anonimowe źródło może wydawać się mało rzetelne, ale redaktorzy Gamnesia wcześniej dostawali informacje od tego samego człowieka, które zawsze okazywały się prawdziwe.

Wątpliwości dotyczące prawdziwości plotki zostały praktycznie całkowicie rozwiane wkrótce potem, gdy w sieci pojawiły się zdjęcia instrukcji nakazującej naklejenie na kartonowych standach nowej daty. Spodziewamy się więc, że jutro Square Enix oficjalnie potwierdzi opóźnienie.

Instrukcja zmiany daty premiery, po prawnej pierwotna wersja standa, ze starym terminem. Źródło: Gamnesia. - Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczy poślizg? [aktualizcja: oficjalne potwierdzenie] - wiadomość - 2016-08-15
Instrukcja zmiany daty premiery, po prawnej pierwotna wersja standa, ze starym terminem. Źródło: Gamnesia.

Wieść o opóźnieniu jest rozczarowująca, ale fani marki czekają na grę już tak długo, że dodatkowe dwa miesiące nie zrobią większej różnicy. Prace nad projektem ruszyły bowiem aż dziesięć lat temu. Początkowo nosił on tytuł Final Fantasy Versus XIII i zmierzał wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Była to produkcja poboczna w stosunku do głównego cyklu, więc autorzy mogli poeksperymentować z mechanizmami rozgrywki. Niektóre wczesne pomysły, takie jak widok pierwszoosobowy, zostały porzucone, a inne, w tym zręcznościowy system walki, pozostały na dobre. W 2013 roku projekt przemianowano oficjalnie na Final Fantasy XV i ujawniono, że trafi także na konsole nowej generacji, a w jakiś czas potem skasowano wersję na PlayStation 3.

Przypomnijmy na koniec, że Final Fantasy XV zmierza obecnie wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4. Od pewnego czasu krążą jednak plotki o wersji pecetowej, która wydaje się bardzo prawdopodobna, gdyż firma Square Enix w ostatnich kilku latach przeniosła na PC prawie wszystkie wcześniejsze odsłony serii.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Final Fantasy XV - kultowa seria odradza się z popiołów (zapowiedź)
  3. Final Fantasy XV – kompendium wiedzy