Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 sierpnia 2016, 10:45

autor: Adrian Werner

From Beneath - na urządzenia mobilne zmierza obiecujący survival horror

Studio Fancy Rabbit pracuje nad grą From Beneath. Jest to obiecujący mobilny survival horror, który ma odtworzyć na ekranach dotykowych styl i mechanikę znaną z konsolowych przedstawicieli tego gatunku.

Rynek mobilny pełen jest dobrych horrorów, ale większość z nich nie przypomina produkcji znanych z konsol. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale od czasu do czasu ma się ochotę na coś bardziej tradycyjnego. Taką rolę wyśmienicie wypełniło w zeszłym roku Forgotten Memories, a wkrótce szansę na powtórzenie tego wyczynu otrzyma zapowiedziana właśnie gra From Beneath studia Fancy Rabbit.

Akcja toczyć się będzie w małym miasteczku znanym jako Cedar Heights, które z nieznanego powodu zostanie przeobrażone w piekło na ziemi. Kampania opowie o losach siedmiu postaci, wśród których znajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystkich ich przyciągnie do Cedar Hights jakaś niewytłumaczalna siła, a na miejscu zmuszeni zostaną do walki o przetrwanie.

Podczas zabawy akcję będziemy obserwowali z kamery umieszczonej za plecami postaci. Każdy bohater posiadać ma odrobinę inne cechy, ale nie będziemy w stanie swobodnie przełączać się między nimi. Zamiast tego kampania sama będzie w odpowiednich momentach kierowała uwagę na konkretne osoby.

Gra będzie klasycznym survival horrorem. W rezultacie postacie mają być słabe w bezpośrednich konfrontacjach. Pojawi się system walki, ale zwyciężanie będzie bardzo trudne, a do tego każdy nabój ma być na wagę złota. Często znacznie lepszą taktyką okaże się unikanie starć. Pomoże w tym mechanika skradania, wymagająca powolnych ruchów, krycia się w cieniach, minimalizowania dźwięków oraz wymyślania sposobów na odwrócenie uwagi potworów. Zabawę urozmaicą okazjonalne zagadki logiczne.

Wszystko to ukazane zostanie w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej. Widać, że autorzy włożyli sporo środków w opracowanie tego projektu. Świadczy też o tym zatrudnienie wielu uznanych aktorów do podkładania głosów, takich jak Troy Baker.

From Beneath zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Oficjalna strona gry