Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOS
Okładka From Beneath (PC)

From Beneath

Trzecioosobowy survival horror inspirowany konsolowymi przedstawicielami gatunku. Akcja From Beneath toczy się w miasteczku Cedar Heights, które w tajemniczych okolicznościach przeobraża się w piekło na ziemi.

Akcji | TPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Okładka From Beneath (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC iOS AND

From Beneath to wydana na platformę AND, iOS i PC przygodowa gra akcji, należąca do kategorii określanej mianem survival horroru. Jest to debiutancka produkcja studia Fancy Rabbit Games.

Fabuła

Akcja toczy się w miasteczku Cedar Heights, które z nieznanego powodu zostaje przeobrażone w piekło na ziemi. Kampania opowiada o losach siedmiu postaci, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszystkich ich przyciąga do Cedar Hights jakaś niewytłumaczalna siła, a na miejscu zmuszeni zostają do walki o przetrwanie.

Podczas kampanii powoli poznajemy zarówno historię miasteczka – konkretniej to, co doprowadziło je do obecnego stanu – jak i odkrywamy stopniowo biografię każdej z postaci.

Mechanika

Wydane na system AND, iOS i PC From Beneath to przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Każdy bohater wykazuje nieco inne cechy, ale nie jesteśmy w stanie swobodnie przełączać się między nimi. Gra sama w odpowiednich momentach przenosi nas do ciał konkretnych osób.

From Beneath zrealizowano jak klasyczny survival horror, wzorowany na konsolowych klasykach gatunku. W rezultacie postacie kiepsko radzą sobie w bezpośrednich konfrontacjach. Starcia są trudne, a do tego każdy nabój jest na wagę złota. Często znacznie lepszą taktyką jest więc minimalizowanie zagrożenia, w czym pomaga mechanika skradania, wymagająca powolnych ruchów, krycia się w cieniu, unikania hałasu oraz wymyślania sposobów na odwrócenie uwagi potworów. Zabawę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić atrakcyjną trójwymiarową oprawą graficzną. Lokacje są duże i pełne detali, a postacie wyglądają realistycznie. Dodatkowym atutem są profesjonalnie podłożone głosy postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe From Beneath

18+

From Beneath - na urządzenia mobilne zmierza obiecujący survival horror
From Beneath - na urządzenia mobilne zmierza obiecujący survival horror

wiadomość14 sierpnia 2016

Studio Fancy Rabbit pracuje nad grą From Beneath. Jest to obiecujący mobilny survival horror, który ma odtworzyć na ekranach dotykowych styl i mechanikę znaną z konsolowych przedstawicieli tego gatunku.

PC
iOS
AND