Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSANDPCPS4
Okładka White Day: A Labyrinth Named School (iOS)

White Day: A Labyrinth Named School

Utrzymany w stylistyce anime pierwszoosobowy survival horror studia ROIGAMES, będący remakiem wydanej w 2001 roku produkcji White Day.

Akcji | FPP | survival horror | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka White Day: A Labyrinth Named School (iOS)

producent: ROIGAMES

wydawca: ROIGAMES

Strona oficjalna

data premiery gry:

25lis2015

AND

17gru2015

iOS

22sie2017

PS4 PC

White Day: A Labyrinth Named School na platformę PC, PS4 itd. to remake gry White Day z 2001 roku, za którego produkcję odpowiada studio ROIGAMES. Od oryginalnej wersji tytuł różni się przede wszystkim jakością oprawy graficznej, która została znacznie podrasowana i wykorzystuje możliwości najnowszych urządzeń.

Fabuła

Głównym bohaterem White Day: A Labyrinth Named School jest Hui-min, który nocą zaprosił swoją dziewczynę do szkoły, gdzie chciał jej sprawić niespodziankę z okazji White Day – koreańskiego odpowiednika walentynek. Szybko okazało się jednak, że w budynku dzieją się dziwne i przerażające rzeczy, a wydostanie się z niego nie będzie łatwe.

Mechanika

White Day: A Labyrinth Named School na platformę PC, PS4 itd. to pierwszoosobowy horror w stylu Amnesia: Mroczny Obłęd. Głównym zadaniem grającego jest eksplorowanie szkoły, której tajemnice musimy rozwikłać. Jednak podstawowym celem jest przetrwanie, co nie jest wcale łatwe, gdyż nasz protagonista to zwykły chłopak i nie umie radzić sobie z siłami nadnaturalnymi. W związku z tym zamiast stawiać czoła niebezpieczeństwom bezpośrednio, zazwyczaj staramy się ich unikać, skradając się i ratując ucieczką w razie wykrycia. Niewątpliwą atrakcją produkcji jest jej nieliniowość oraz konieczność dokonywania wyborów, które wpływają na zakończenie przygody Hui-mina; łącznie deweloperzy przygotowali siedem finałów gry.

Kwestie techniczne

W stosunku do pierwotnej wersji, White Day: A Labyrinth Named School zyskało praktycznie zupełnie nową oprawę graficzną. Oczywiście stylistyka gry się nie zmieniła, ale pożegnano się z rozmytymi teksturami, słabo wyglądającymi postaciami itd.

Minirecenzja White Day: A Labyrinth Named School – mobilny remake koreańskiego horroru

PLUSY:
 1. Gęsta atmosfera – gra straszy tak samo jak przed laty;
 2. Kilka trybów sterowania, lepsza niż w oryginale grafika, płynniejsze dialogi i inne usprawnienia;
 3. Cena, jak na jakość produkcji, jest bardzo atrakcyjna.
MINUSY:
 1. Jeżeli graliście w oryginał, to oprócz grafiki nic Was nie zaskoczy, gdyż nie jest to remake pokroju Resident Evil z GameCuba, który wprowadził mnóstwo nowości w rozgrywce w stosunku do pierwotnego wydania.

White Day: A Labyrinth Named School to gra stara jak świat. No dobra, może i nie ma na karku 30 lat itd., jednak jej pierwotna, pecetowa wersja ukazała się w 2001 roku, czyli 15 lat temu. W branży elektronicznej rozrywki to kawał czasu, ale stosunkowo niszowy tytuł ładnie się zestarzał, więc po tych kilkunastu latach postanowiono go zaprezentować szerszej publiczności, wydając odświeżoną wersję na urządzenia mobilne.

Mechanika rozgrywki jako tako nie uległa żadnym większym zmianom w stosunku do oryginalnego wydania. Mamy więc do czynienia z pierwszoosobowym horrorem, w którym chodzi przede wszystkim o eksplorowanie kolejnych pomieszczeń i rozwiązywanie napotkanych problemów. Nasz podopieczny nie jest żadnym bohaterem, więc walka z napotkanymi istotami odpada, a w razie konieczności musimy brać nogi za pas. Nie oznacza to jednak, że gra jest nudna, a wręcz przeciwnie. Głównym atutem White Day: A Labyrinth Named School jest bowiem gęsta atmosfera. Tytuł straszy tak samo, jak przed laty i z pewnością zadowoli niejednego miłośnika gatunku survival horror.

Kwestia sterowania na ekranach dotykowych została bardzo dobrze rozwiązana. Samą postacią jako tako nie możemy zbyt wiele robić (bieganie, kucanie, chodzenie i buszowanie w ekwipunku), więc ekran nie jest zaśmiecony milionem wirtualnych przycisków, a dodatkowo deweloperzy zatroszczyli się o trzy tryby kontrolowania bohatera – oryginalny, gamepad i sterowanie jedną dłonią.

Z nowości, które znajdziemy w mobilnej wersji warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych kostiumach dla postaci, z których część zdobywamy podczas zabawy, a inne można dokupić w ramach mikropłatności. Oczywiście jest to czysto kosmetyczny element, w żaden sposób niewpływający na rozgrywkę, więc jak ktoś chce zobaczyć woźnego przebranego za bałwana, to może wydać kilka dodatkowych złotych. Swoją drogą cena White Day: A Labyrinth Named School jest bardzo atrakcyjna, jak na taką grę – tytuł sprzedawany jest bowiem za około 7 euro (ok. 30 zł). Drugą nowinką jest mocno usprawniona oprawa graficzna, która, jak na możliwości smartfonów i tabletów, wypada bardzo, bardzo dobrze. Ponadto rozmowy z postaciami przebiegają płynniej.

Krótko pisząc, remake wypada w sumie lepiej niż oryginał, więc jeżeli lubicie się bać, a do tego jesteście miłośnikami azjatyckiej szkoły robienia horrorów, to opisywana aplikacja będzie dla Was strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak graliście w pierwotne White Day, to niestety nowe wydanie Was nie postraszy i zaskoczy chyba tylko grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do White Day: A Labyrinth Named School

Klasyfikacja PEGI White Day: A Labyrinth Named School

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe White Day: A Labyrinth Named School

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250/Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2300 2.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10
White Day: A Labyrinth Named School - remake koreańskiego horroru ukaże się na PC i PS4
White Day: A Labyrinth Named School - remake koreańskiego horroru ukaże się na PC i PS4

wiadomość4 maja 2017

Znany z urządzeń mobilnych horror White Day: A Labyrinth Named School ukaże się w sierpniu bieżącego roku na konsoli PlayStation 4 i PC-tach - poinformowała firma PQube.

Najlepsze mobilne gry marca (m.in. Clash Royale, Winterstate i 7 Mages)
Najlepsze mobilne gry marca (m.in. Clash Royale, Winterstate i 7 Mages)

wiadomość6 kwietnia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne marca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Clash Royale, Mimpi Dreams, 7 Mages, Winterstate, White Day: A Labyrinth Named School, Retro City Rampage DX czy The Abandoned.

White Day: A Labyrinth Named School - perełka dla fanów horroru The Ring
White Day: A Labyrinth Named School - perełka dla fanów horroru The Ring

wiadomość14 marca 2016

W dzisiejszej mobilnej perełce opisujemy White Day: A Labyrinth Named School - remake komputerowego horroru z 2001 roku, który trafił kilka dni temu na urządzenia mobilne.

AND
iOS
PS4
PC