Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 kwietnia 2016, 12:49

Najlepsze mobilne gry marca (m.in. Clash Royale, Winterstate i 7 Mages)

Omawiamy najlepsze gry mobilne marca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Clash Royale, Mimpi Dreams, 7 Mages, Winterstate, White Day: A Labyrinth Named School, Retro City Rampage DX czy The Abandoned.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, jak i na Androida, te na modelu free-to-play jak i premium, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Clash Royale

Zaczynamy od Clash Royale, czyli nowej produkcji znanego z Clash of Clans i Boom Beach studia Supercell. Jest to sieciowa gra bitewna, których celem jest obalenie wrogiego króla, czego dokonujemy wysyłając w bój jasno wytyczonymi ścieżkami jednostki ofensywne. Jednocześnie dbamy o tyły, robiąc użytek z zaklęć i budując struktury obronne. Rozgrywkę wzbogacają elementy zaczerpnięte z karcianek, pozwalające na konstruowanie talii zawierających karty przywołujące jednostki czy aktywujące zagrania takie jak czary.

Całość nastawiona jest na tryb multiplayer i sieciowe potyczki z innymi ludźmi dają niesamowitą frajdę, a regularne aktualizacje dbają o zachowanie dobrego zbalansowania rozgrywki.

Clash Royale w App Store (za darmo)

Clash Royale w Google Play (za darmo)

Train Conductor World: European Railway

Z kolei Train Conductor World: European Railway to gra logiczno-zręcznościowa studia Voxel Agents. Naszym zadaniem na każdym poziomie jest zadbanie o to, aby pędzące po torach pociągi nie zderzyły się ze sobą. W tym celu m.in. manipulujemy ich trasami, konstruujemy na szybko nowe tory, zmieniamy kierunki ruchu czy korzystamy z przedmiotów specjalnych. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie, co wymusza posiadanie dobrego refleksu, ale jednocześnie trzeba też wykazać się sporym sprytem.

Gra posiada świetnie zaprojektowaną kampanię, z łagodnie rosnącym poziomem trudności, która regularnie wprowadza nowe elementy wpływające na rozgrywkę, co zapobiega znużeniu. Do tego projekt jest bardzo dobrze wykonany, zwłaszcza pod względem graficznym.

Train Conductor World: European Railway w App Store (za darmo)

Mimpi Dreams

Inną godną uwagi produkcją, która zadebiutowała w marcu okazało się Mimpi Dreams. To dwuwymiarowa platformówka z rozbudowanymi elementami logicznymi, w której prowadzimy małego pieska przez pełne zagrożeń plansze, pochodzące wprost ze snów futrzaka.

Podczas zabawy musimy eksplorować mapy, unikać niebezpieczeństw oraz rozwiązywać zagadki. Łamigłówki w większości opierają się na manipulowaniu elementami otoczenia i są bardzo różnorodne. Gra jest w sumie dosyć łatwa, zwłaszcza jeśli korzystamy z systemu podpowiedzi. Całość zaprojektowano głównie z myślą o młodszych graczach, ale Mimpi Dreams ma w sobie tak dużo uroku, że również starci użytkownicy będą się dobrze  bawili.

Mimpi Dreams w App Store (12 PLN)

Mimpi Dreams w Google Play (za darmo)

7 Mages

Miłośnicy oldskulowych RPG-ów powinni zainteresować się grą 7 Mages. Odwołuje się ona do tradycji starych pecetowych dungeon crawlerów z końcówki lat 80. i początku 90. ubiegłego wieku. Mamy więc drużynę bohaterów, widok z pierwszej osoby, skokowy system poruszania się oraz obracanie się jedynie o 90 stopni.

Gra świetnie realizuje wszystko to, za co fani kochają ten gatunek. Kampania jest długa i różnorodna, poziom trudności wysoki, a system rozwoju daje sporą swobodę ulepszania umiejętności bohaterów. Dodatkową zaletą jest nietypowa fabuła, zainspirowana filmem  Siedmiu samurajów oraz jego amerykańskim remakem w postaci Siedmiu wspaniałych, zwłaszcza że scenariusz w istotny sposób wpływa na rozgrywkę, poprzez obsadzenie naszej drużyny wyłącznie magami o różnych specjalizacjach.

7 Mages w App Store (za darmo)

7 Mages w Google Play (za darmo)

Winterstate

Inną godną uwagi premierą marca okazało się Winterstate. To strategia czasu rzeczywistego, w której konstruujemy flotę pojazdów, aby za ich pomocą walczyć o kontrolę nad zniszczonymi terytoriami postapokaliptycznej wersji Stanów Zjednoczonych.

Gra posiada elementy ekonomiczne, takie jak gromadzenie surowców czy handel, ale rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na walce. Dzięki dużej różnorodności pojazdów, uzbrojenia oraz terenu, otrzymujemy sporą swobodę taktyczną, a bitwy zapewniają masę frajdy, gdyż cały czas mam coś do roboty. Do tego Winterstate oferuje wysoki poziom wykonania. To zdecydowanie jeden z najładniejszych mobilnych RTS-ów, a do tego posiada dopracowany system sterowania oparty na gestach.

Winterstate w App Store (za darmo)

Winterstate w Google Play (za darmo)

White Day: A Labyrinth Named School

Marzec okazał się także owocnym miesiącem dla fanów survival horrorów. Na rynek mobilny trafiła bowiem gra White Day: A Labyrinth Named School, czyli remake klasycznej koreańskiej produkcji, wydanej pierwotnie w 2001 roku na pecety.

Akcja toczy się w nocy, na terenie budynku szkoły opanowanej przez siły nieczyste. Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, unikaniu potworów i rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to zostało zrealizowane bardzo dobrze, ale największą zaletą White Day: A Labyrinth Named School jest niesamowity klimat, który potrafi u gracza wywołać autentyczny strach.

White Day: A Labyrinth Named School w App Store (35 PLN)

White Day: A Labyrinth Named School w Google Play (35 PLN)

Retro City Rampage DX

W minionym miesiącu na iOS-a trafiła także konwersja Retro City Rampage DX. W uproszczeniu grę można opisać jako pierwsze Grand Theft Auto w wersji retro. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, struktura miasta jest otwarta, a pomiędzy lokacjami przemieszczamy się na piechotę lub korzystając z jednego z licznych dostępnych pojazdów.

Podczas zabawy mamy okazję wykonywać zarówno zadania wchodzące w skład głównego wątku fabularnego, jak i podajać się licznych misji pobocznych.

Retro City Rampage DX w App Store (13 PLN)

The Abandoned

Ostatnią marcową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest The Abandoned. To pierwszoosobowa przygodowa gra akcji nastawiona na aspekty survivalowe. Gracz trafia na wyspę pełną potworów, a jego zadaniem jest przede wszystkim przetrwanie.

Utrzymanie się przy życiu wymaga eksplorowania wyspy o otwartej strukturze, gromadzenia surowców i zapasów, konstruowania uzbrojenia i schronień oraz oczywiście także walka. Gra jest trudna i wymagająca, ale włożony w nią trud wynagradza satysfakcja płynąca z sukcesów. Do tego The Abandoned posiada rzadko widywany w tym gatunku ciekawy scenariusz, w ramach którego krok po kroku odkrywamy tajemnice miejsca, do którego trafiliśmy.

The Abandoned w App Store (8 PLN)

The Abandoned w Google Play (7 PLN)