Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 marca 2016, 13:04

autor: Jiker

Światowa premiera Clash Royale od twórców Clash of Clans

Oczekiwanie na światową premierę Clash Royale – gry bitewnej od twórców Clash of Clans – dobiegło końca. Studio Supercell udostępniło swoje najnowsze dzieło w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Studio Supercell, znane szerzej z Clash of Clans – jednego z największych mobilnych hitów w historii, dotrzymało słowa i udostępniło sieciową grę bitewną z elementami gatunku MOBA i karcianki zatytułowaną Clash Royale na całym świecie. Tytuł mogą pobrać posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Clash Royale w pierwszych dniach 2016 roku zaliczyło tzw. soft-launch. Beta-testy zorganizowano m.in. w nowozelandzkim App Store.

Clash Royale zostało udostępnione w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami, który na szczęście nie jest specjalnie uciążliwy (np. autorzy nie zdecydowali się na wykorzystanie systemu energii). Niestety, wśród wielu lokalizacji zabrakło polskiej, więc gracze z naszego kraju zmuszeni są bawić się w języku angielskim.

Clash Royale wracamy do świata znanego z niezwykle dochodowego Clash of Clans. Wcielamy się we władcę, którego plany wybiegają daleko poza mury niewielkiego królestwa. Rozgrywka sprowadza się do udziału w sieciowych pojedynkach z innymi graczami. Przybierają one postać maksymalnie uproszczonych meczów typu MOBA, w których celem jest obalenie wrogiego króla, czego dokonujemy wysyłając w bój jasno wytyczonymi ścieżkami jednostki ofensywne. Jednocześnie dbamy o tyły, robiąc użytek z zaklęć i budując struktury obronne (np. wieże strażnicze).

W Clash Royale nie zabrakło też elementów typowych dla karcianek. Czas pomiędzy walkami spędzamy na składaniu tzw. Battle Decka, złożonego z kart reprezentujących poszczególne jednostki czy zagrania (np. wspomniane zaklęcia). Gra oferuje też możliwość zakładania klanów – ich członkowie mogą wymieniać się kartami, zwiększając tym samym swoje szanse w starciu z przedstawicielami wrogich grup. Na dzień przed światowym debiutem, Clash Royale doczekało się solidnej aktualizacji, która wprowadziła m.in. nowe karty, arenę, skarby i szereg pomniejszych nowości.