Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 12:45

Zapowiedziano Near Death - survivalową przygodową grę akcji od autorów The Novelist

Znane z gry The Novelist studio Orthogonal Games zapowiedziało survivalową grę przygodową Near Death, w której spróbujemy przetrwać na terenach porzuconej antarktycznej stacji badawczej.

Gry survivalowe zrobiły się w ostatnich latach bardzo popularne. Najnowszym zapowiedzianym przedstawicielem tej kategorii zostało Near Death, nad którym pracuje znane z udanej przygodówki The Novelist studio Orthogonal Games. Produkcja zmierza tylko na pecety, a jej premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety, na razie autorzy nie są w stanie podać dokładniejszego terminu.

Podczas zabawy wcielimy się w kobietę, której samolot rozbije się nieopodal porzuconej stacji badawczej na Antarktydzie. Co gorsza, wydarzy się to w samym środku burzy śnieżnej, a temperatura oscylować ma w granicach -70 stopni Celsjusza. Nie mogąc liczyć na szybkie nadejście ratunku, bohaterka będzie musiał sama znaleźć sposób na przetrwanie i wydostanie się z tego miejsca.

Autorzy opisują Near Death jako grę, w której całe wirtualne środowisko będzie nieustannie próbowało zabić naszą postać. Już kilkuminutowy pobyt na otwartych przestrzeniach zakończy się śmiercią, więc utrzymanie się przy życiu nie będzie łatwe. Przetrwanie ma wymagać przywrócenia działania stacji badawczej, a przy okazji spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego placówka została porzucona.

W Near Death akcję będziemy obserwowali z oczu bohaterki. Cała kampania rozegra się w nocy, co w połączeniu z zamiecią spowoduje duże problemy z widocznością. Sporo elementów bazy będzie skutych lodem i konieczne okaże się znalezienie źródeł ciepła zdolnych go stopić, jak również ogrzać bohaterkę.

System pogodowy ma być dynamiczny, ze stale zmieniającymi się warunkami, takimi jak np. siła i kierunek wiatru. Zasymuluje on także zmiany temperatury i ich wpływ na otoczenie. Istotną rolę odegrają również elementy zręcznościowe. Gracz będzie musiał nauczyć się szybkiego przemierzenia środowiska gry oraz radzenia sobie z licznymi zagrożeniami wywołanymi awariami czy uszkodzeniami elementów architektonicznych.

  1. Near Death – oficjalna strona gry