Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 12:00

autor: Novameh

Quantum Break – godzinny gameplay z gry Remedy Entertainment

Do sieci trafił 55-minutowy materiał wideo prezentujący początkową fazę rozgrywki z nadchodzącego Quantum Break od twórców serii Max Payne i Alan Wake. Gra trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu na Xboksa One i PC z systemem Windows 10.

Quantum Break zbliża się wielkimi krokami. Premiera 5 kwietnia. - Quantum Break – godzinny gameplay z nowej gry Remedy Entertainment - wiadomość - 2016-03-02
Quantum Break zbliża się wielkimi krokami. Premiera 5 kwietnia.

Do premiery Quantum Break, czyli obiecującej gry akcji ze stajni Microsoftu, pozostało niewiele czasu, bo zaledwie nieco ponad miesiąc, nic więc dziwnego, że twórcy ze studia Remedy Entertainment starają się podgrzać atmosferę, serwując nam kolejne treści związane z grą. Tak się też stało, bowiem na łamach amerykańskiego serwisu branżowego IGN pojawił się podzielony na trzy części zapis rozgrywki z gry Quantum Break trwający aż 55 minut.

Pewnie wyda się to oczywiste, ale ostrzegam, że materiały przedstawiają początkowe etapy zabawy i zawierają liczne spoilery, więc jeżeli jesteście na nie uczuleni i nie chcecie sobie psuć przyjemności z samodzielnego odkrywania gry, to radzę omijać je szerokim łukiem. Jeśli natomiast niestraszne wam tego typu zjawiska, to serdecznie polecam obejrzenie poniższych filmów, bo nowa gra od Remedy prezentuje się zjawiskowo – co znajduje przełożenie w dość wysokich wymaganiach sprzętowych.

Warto wspomnieć, że omawiana produkcja skorzysta z ciekawego sposobu opowiadania historii. Z jednej strony opowieść będzie prowadzona w sposób klasyczny, czyli poprzez narrację w samej grze. Z drugiej strony poznamy jej głębszy przebieg dzięki czteroodcinkowemu serialowi, którego epizody będą emitowane po zaliczeniu istotnego fragmentu kampanii. Co istotne, wariant odcinka, jaki dane będzie nam oglądać, zależeć ma od naszych wyborów dokonanych w grze. Niestety, jak się niedawno dowiedzieliśmy, ów serial nie znajdzie się na płycie z grą, przez co bez dostępu do Internetu w trakcie zabawy nie obejrzymy go.

Quantum Break to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez fińskie studio Remedy Entertainment, znane z takich serii jak Max Payne (dwóch pierwszych odsłon), czy Alan Wake. Sama rozgrywka koncentruje się na mechanizmie manipulowania czasem, który pomaga głównemu bohaterowi w trakcie licznych starć z przeciwnikami. Tytuł korzysta z zaawansowanego technologicznie silnika Northlight, stworzonego specjalnie na jego potrzeby, przez co gra może pochwalić się niezwykle atrakcyjną oprawą graficzną i rozbudowaną fizyką. Tytuł zmierza na wiodące platformy Microsoftu, czyli Xbox One i komputery osobiste wyposażone w system operacyjny Windows 10. Premiera nastąpi 5 kwietnia 2016 roku.