Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 11:45

autor: Adrian Werner

Rock Band 4 na PC? Tak, jeśli fani sami sfinansują konwersję

Studio Harmonix uruchomiło w serwisie Fig.co zbiórkę pieniędzy, której celem jest sfinansowanie pecetowej wersji gry muzycznej Rock Band 4. Zostałaby ona opracowana przez studio Sumo Digital. Cel minimalny to 1,5 miliona dolarów.

Konwersja ma kosztować ok. 2 mln dolarów, z czego 500 tys. twórcy wyłożą z własnej kieszeni. - Rock Band 4 na PC? Tak, ale tylko jeśli fani sami sfinansują konwersję - wiadomość - 2016-03-02
Konwersja ma kosztować ok. 2 mln dolarów, z czego 500 tys. twórcy wyłożą z własnej kieszeni.

Gracze konsolowi już od pięciu miesięcy mogą cieszyć się grą muzyczną Rock Band 4, czyli najnowszą odsłoną popularnego cyklu studia Harmonix. Teraz pojawiła się szansa na edycję PC. Twórcy uruchomili bowiem crowdfundingową zbiórkę w serwisie Fig, która ma sfinansować pecetową konwersję. Cel minimalny ustalono na poziomie 1,5 mln dolarów. W chwili pisania tej wiadomości udało się uzbierać 11% tej kwoty, czyli 174 tys. dolarów. Na zgromadzenie reszty autorzy mają czas do 6 kwietnia.

Wysoki cel minimalny może tłumaczyć to, że twórcy nie chcą się ograniczać tylko do opracowania czystej konwersji konsolowego pierwowzoru. Zamiast tego pecetowy Rock Band 4 ma wykorzystać dodatkowe możliwości, jakie oferuje ta platforma. Harmonix chce np. pozwolić użytkownikom na tworzenie i dystrybucję nowych utworów oraz modów w ramach Steam Workshop.

Co ciekawe, samo Harmonix zajęte jest obecnie rozwijaniem wydań konsolowych, dlatego lwią część konwersji ma opracować zespół Sumo Digital. W dniu premiery pecetowe Rock Band 4 miałoby oferować wszystkie aktualizacje i poprawki, jakie otrzymał pierwowzór na Xboksa One i PlayStation 4.

Warto wspomnieć, że od pewnego czasu Harmonix jest niezależnym studiem, które nie może polegać na wsparciu finansowym żadnego wydawcy. U szczytu popularności serii Rock Band zespół był własnością korporacji Viacom, a jego gry dystrybuowała firma Electronic Arts. Teraz twórcy nie mają już podobnych partnerów i dlatego środki na konwersję próbują zgromadzić za pomocą akcji crowdfundingowej. Szacują, że opracowanie wydania pecetowego pochłonie 2 mln dolarów, z czego 500 tys. zamierzają wyłożyć z własnej kieszeni.

Jeśli zbiórka się powiedzie, to pecetowa wersja Rock Band 4 trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Twórcy zamierzają zapewnić kompatybilność do większości możliwych kontrolerów do gier muzycznych. Wersja podstawowa zaoferuje 65 utworów, a wspierający akcję na Fig otrzymają 33 dodatkowe. Natomiast w ramach sklepiku możliwe ma być nabycie ponad 1700 piosenek.

  1. Rock Band 4 – oficjalna strona gry