Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Near Death (PC)

Near Death PC

Opracowana przez studio Orthogonal Games pierwszoosobowa przygodówka akcji, koncentrująca się na aspektach survivalowych. W grze Near Death wcielamy się w rolę kobiety, której samolot rozbija się nieopodal opuszczonej stacji badawczej na Antarktydzie.

Akcji | FPP | survival | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

PC Windows
Okładka Near Death (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia2016

2sierpnia2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Near Death to wydana na platformę PC przygodowa gra akcji koncentrująca się na aspektach survivalowych. Produkcję opracowało studio Orthogonal Games, czyli autorzy The Novelist.

Fabuła

Podczas zabawy wcielamy się w kobietę, której samolot rozbija się nieopodal porzuconej stacji badawczej na Antarktydzie. Co gorsza, ma to miejsce w samym środku burzy śnieżnej, a temperatura oscyluje w granicach -70 stopni Celsjusza. Nie mogąc liczyć na szybkie nadejście ratunku, bohaterka będzie musiała sama znaleźć sposób na przetrwanie i wydostanie się z tego miejsca.

Mechanika

Wydane na platformę PC Near Death to przygodowa gra akcji, w której całe wirtualne środowisko nieustannie próbuje zabić naszą postać. Już kilkuminutowy pobyt na otwartej przestrzeni może zakończyć się śmiercią, więc utrzymanie się przy życiu nie jest łatwe. Przetrwanie wymaga przywrócenia działania stacji badawczej, a przy okazji musimy spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego placówka została porzucona.

W Near Death akcję obserwujemy z oczu bohaterki. Cała kampania rozgrywa się w nocy, co w połączeniu z zamiecią powoduje duże problemy z widocznością. Sporo elementów bazy jest skutych lodem i konieczne jest znalezienie źródeł ciepła zdolnych go stopić, jak również ogrzać bohaterkę.

Zabawę urozmaica dynamiczny system pogodowy, ze stale zmieniającymi się warunkami, takimi jak siła i kierunek wiatru. Symuluje on także zmiany temperatury i ich wpływ na otoczenie. Istotną rolę odgrywają również elementy zręcznościowe - gracz musi nauczyć się szybkiego przemierzenia środowiska gry oraz radzenia sobie z licznymi zagrożeniami wywołanymi awariami czy uszkodzeniami elementów stacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Near Death

Wymagania wiekowe Near Death

12+

Wymagania sprzętowe Near Death

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 6770 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
Zapowiedziano Near Death - survivalową przygodową grę akcji od autorów The Novelist
Zapowiedziano Near Death - survivalową przygodową grę akcji od autorów The Novelist

wiadomość2 marca 2016

Znane z gry The Novelist studio Orthogonal Games zapowiedziało survivalową grę przygodową Near Death, w której spróbujemy przetrwać na terenach porzuconej antarktycznej stacji badawczej.