Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Novelist (PC)
OkładkaThe Novelist (PC)

The Novelist PC

Niezależna gra przygodowa autorstwa Kenta Hudsona, byłego pracownika firmy LucasArts. W produkcji wcielamy się w ducha, mieszkającego w domu, do którego wprowadza się pisarz Dan Kaplan wraz ze swoja rodziną.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Novelist Premiera PC

10grudnia2013

producent: Orthogonal Games wydawca: Orthogonal Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Novelist to niecodzienna gra przygodowa, za produkcję której odpowiada Kent Hudson, były pracownik firm LucasArts i 2K Games. Na swoim koncie ma on prace przy takich grach jak BioShock 2 czy Deus Ex: Invisible War. Jest to jego pierwszy, w pełni autorski projekt.

Historia opowiedziana w grze traktuje o pisarzu Danie Kaplanie, który wraz ze swoją rodziną wprowadza się do domku letniskowego, by napisać najważniejszą powieść w swoim życiu. Skupienie się nad książką może jednak pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje w kontakcie z bliskimi. The Novelist, według producenta, jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie czy da się zrealizować swoje marzenia, nie raniąc przy tym osób na którym nam zależy.

Rozgrywka jest nieszablonowa i ciężko ją sklasyfikować. Gracz wciela się w ducha zamieszkującego dom, do którego wprowadzili się Kaplanowie. Wykorzystując moce zjawy, można czytać w myślach i wspomnieniach członków rodziny, obserwować ich zachowania, a także pomagać im z codziennymi problemami. Należy jednak uważać, gdyż w grze nie ma łatwych wyborów, a każda decyzja może zaważyć na dalszych losach Kaplanów. Podsuwając pewne pomysły Danowi, wpływa się na jego zachowanie i rzeczy, które wykonuje. Zadaniem gracza jest więc podpowiadanie głównemu bohaterowi czy powinien, np. spędzić najbliższy czas z żoną, pobawić się z synem czy też, mimo wszystko, popracować nad książką. Ingerując w życie domowników trzeba cały czas pozostawać w ukryciu, bo jeżeli dowiedzą się, że posiadłość zamieszkuje zjawa, nasza misja spełznie na niczym.

Oprawa graficzna została stworzona dzięki technologii Unity. Środowisko gry jest w pełni trójwymiarowe i można się po nim dowolnie przemieszczać.

Zadaniem The Novelist jest pokazanie rzeczy, które są w życiu naprawdę ważne. Deweloper przedstawiając losy Dana Kaplana, próbuje zwrócić uwagę na zachowanie gracza, zadając mu pytanie czy u niego wszystko jest w porządku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Novelist: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Novelist Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP1)/7(SP1)/8