Wyszukiwarka gier
The Novelist

The Novelist

PC
po premierze

Data wydania: 10 grudnia 2013

Przygodowe, FPP, Indie, Eksperymentalne/artystyczne, Singleplayer

Niezależna gra przygodowa autorstwa Kenta Hudsona, byłego pracownika firmy LucasArts. W produkcji wcielamy się w ducha, mieszkającego w domu, do którego wprowadza się pisarz Dan Kaplan wraz ze swoja rodziną. Tytuł opowiada o problemach ojca, który musi pracować, a jednocześnie chce jak najwięcej czasu poświęcać swojej rodzinie.

6.4

Gracze

7.5

Steam

OCEŃ
Oceny

The Novelist to niecodzienna gra przygodowa, za produkcję której odpowiada Kent Hudson, były pracownik firm LucasArts i 2K Games. Na swoim koncie ma on prace przy takich grach jak BioShock 2 czy Deus Ex: Invisible War. Jest to jego pierwszy, w pełni autorski projekt.

Historia opowiedziana w grze traktuje o pisarzu Danie Kaplanie, który wraz ze swoją rodziną wprowadza się do domku letniskowego, by napisać najważniejszą powieść w swoim życiu. Skupienie się nad książką może jednak pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje w kontakcie z bliskimi. The Novelist, według producenta, jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie czy da się zrealizować swoje marzenia, nie raniąc przy tym osób na którym nam zależy.

Rozgrywka jest nieszablonowa i ciężko ją sklasyfikować. Gracz wciela się w ducha zamieszkującego dom, do którego wprowadzili się Kaplanowie. Wykorzystując moce zjawy, można czytać w myślach i wspomnieniach członków rodziny, obserwować ich zachowania, a także pomagać im z codziennymi problemami. Należy jednak uważać, gdyż w grze nie ma łatwych wyborów, a każda decyzja może zaważyć na dalszych losach Kaplanów. Podsuwając pewne pomysły Danowi, wpływa się na jego zachowanie i rzeczy, które wykonuje. Zadaniem gracza jest więc podpowiadanie głównemu bohaterowi czy powinien, np. spędzić najbliższy czas z żoną, pobawić się z synem czy też, mimo wszystko, popracować nad książką. Ingerując w życie domowników trzeba cały czas pozostawać w ukryciu, bo jeżeli dowiedzą się, że posiadłość zamieszkuje zjawa, nasza misja spełznie na niczym.

Czytaj więcej

Platformy:

PC Windows

PC WindowsAngielskie napisy i dialogi

Producent: Orthogonal Games

Wydawca: Orthogonal Games

Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń

Publicystyka

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry The Novelist:

PC Windows

PC / Windows

Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Core i5 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 800 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista(SP1)/7(SP1)/8.

Oceny gry

Średnie Oceny:

6.4

Ocena Graczy

Średnia z 162 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

7.5

Ocena STEAM

"W większości pozytywne"

Średnia z 1033 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.

Ocena STEAM
Oceń Grę

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl