Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 kwietnia 2016, 12:16

autor: Adrian Werner

The Abandoned - premiera mobilnego survivalu od twórców War Thundera

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło The Abandoned, czyli pierwszoosobowa przygodowa gra akcji, w której próbujemy przetrwać na pełnej potworów wyspie.

Survivalowe gry FPP to obecnie jeden z najgorętszych gatunków na pecetach i coraz częściej produkcje tego typu trafiają także na urządzenia mobilne. Najnowszym godnym uwagi przykładem tego trendu stało się wydane właśnie The Abandoned studia Yadon. Przy tworzeniu tego projektu pomagał zespół Gaijin, czyli autorzy War Thunder.

The Abandoned dostępne jest w wersjach na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Na obu platformach gra kosztuje około 9 złotych.

W grze trafiamy na tajemniczą wyspę – pełną potworów oraz przeróżnych zagrożeń. Naszym priorytetem jest przetrwanie, a w dalszej perspektywie znalezienie sposobu na ucieczkę z tego przeklętego miejsca. Na początku zabawy nie wiemy praktycznie nic, ale potem podczas przygód powoli odkrywamy kolejne strzępy informacji, które ostatecznie pozwolą nam odkryć prawdę o wyspie.

Akcję obserwujemy z oczu bohatera. Wyspa ma otwartą strukturę i brakuje na niej sztucznych ograniczeń swobody zwiedzenia. Istnieją za to ograniczenia praktyczne, gdyż na początku rozgrywki jesteśmy słabi i nieuzbrojeni, więc każda długa wyprawa zakończy się tragicznie. Wirtualny świat pełen jest bowiem żywych trupów i innych potworów oraz agresywnych zwierząt. Życia pozbawić nas może także natura czy dziwne nadnaturalne anomalie. Te ostatnie są w stanie doprowadzić również do utraty poczytalności.

Podczas zabawy musimy więc eksplorować świat, walczyć z przeciwnikami, gromadzić surowce, polować na zwierzęta oraz wykorzystywać system craftingu do konstruowania uzbrojenia, ubrań, narzędzi oraz budynków zapewniających ochronę przed niebezpieczeństwami. Konieczne jest także szukanie artefaktów powiązanych z anomaliami, pozwalających na ulepszanie zdolności bohatera. Dodatkową atrakcją jest system dnia i nocy, w ramach którego po zapadnięciu mroku świat staje się znacznie bardziej niebezpieczny.

Poza czystą walką o przetrwanie, The Abandoned oferuje także liczne misje fabularne. Możemy jednak je pominąć i zamiast tego bawić się w pozbawionym fabuły trybie survivalowym. Istnieje także opcja zabawy w trybie opowieści, gdzie poziom trudności zostaje znacząco obniżony.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Abandoned

The Abandoned