Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 12:18

autor: Góral

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje

Firma Square Enix ujawniła w końcu datę premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier - Final Fantasy XV. Produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ujawniono też nowości w temacie m.in. wersji demo, edycji kolekcjonerskiej i filmów (anime i animacji CGI) na kanwie produkcji. Nie zabrakło również świeżych trailerów.

Data premiery i demo

Stało się. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, na wczorajszej konferencji Uncovered (jej zapis znajdziecie powyżej), firma Square Enix ujawniła datę premiery wyczekiwanej gry Final Fantasy XV oraz wyjawiła szereg innych ciekawostek. Zacznijmy jednak od najważniejszej informacji – produkcja ukaże się 30 września bieżącego roku na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. By jednak umilić nam czas oczekiwania, udostępniono już Final Fantasy XV Platinum Demo, czyli wersję demonstracyjną tytułu, opowiadającą oddzielną historię. Opis tytułu brzmi następująco:

„PLATINUM DEMO - FINAL FANTASY XV przenosi graczy do niepowtarzalnego świata marzeń sennych, w którym rozgrywa się fabuła pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Dołącz do młodego Noctisa i jego magicznego przewodnika, którzy odkrywają fantastyczny świat snów.”

Jeżeli jesteście zainteresowani, to demo pobierzecie (oczywiście za darmo) z PlayStation Store i Xbox Store, a jego zwiastun znajdziecie poniżej.

Edycje kolekcjonerskie

Final Fantasy XV otrzyma dwie edycje kolekcjonerskie – Deluxe Edition (89,99 euro – około 381 zł) i Ultimate Collector's Edition (269,99 euro – ponad 1100 zł). Druga z wymienionych dostępna jest tylko w Square Enix Store i doczeka się jedynie 30 tysięcy kopii. Poniżej opisujemy zawartość obu wydań.

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje - ilustracja #2

Deluxe Edition:

 • gra,
 • metalowe opakowanie z grafiką autorstwa Yoshitaki Amano,
 • film Kingslaive: Final Fantasy (o nim piszemy dalej),
 • cyfrowe dodatki: strój Royal Raiment, broń Masamune, nowy kolor samochodu.
Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje - ilustracja #3

Ultimate Collector's Edition:

 • wszystko, co w Deluxe Edition,
 • 26-centymetrowa figurka Noctisa,
 • 192-stronicowy album z grafikami w twardej oprawie,
 • dodatkowe dwa metalowe opakowania z postaciami z gry,
 • anime Brotherhood na dysku Blu-ray (piszemy o nim dalej),
 • ścieżka dźwiękowa również na płycie Blu-ray,
 • cyfrowe dodatki: Travel pack, Camera kit, Angler kit i Gourmand set.

Nowe materiały wideo

Produkcja doczekała się dwóch nowych materiałów wideo – obejrzycie je poniżej. Pierwszy z nich to zwiastun CGI połączony z fragmentami rozgrywki, a na drugim zdradzono kilka ciekawostek dotyczących postaci oraz pokazano kolejne fragmenty gameplayu.

Film i anime

Final Fantasy XV w skrócie:
 • GRA RPG od firmy Square Enix
 • Ukaże się 30 września 2016 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4
 • Doczeka się dwóch edycji kolekcjonerskich
 • Promowana będzie m.in. filmem CGI Kingslaive: Final Fantasy i anime Brotherhood

W ramach promocji Final Fantasy XV doczekamy się pełnometrażowego filmu CGI Kingslaive: Final Fantasy, którego zwiastun obejrzycie powyżej. Dostępny będzie w sieci (stream albo pobranie) w tym roku (nie znamy dokładnego terminu, ale premiera odbędzie się przed debiutem gry), a postaciom głosów użyczą m.in. Sean Bean, Lena Headey (znani m.in. z Game of Thrones) i Aaron Paul (Breaking Bad).

Ponadto pojawi się, a w zasadzie już się pojawiło anime Brotherhood, opowiadające historię postaci z gry. Pierwszy odcinek z angielskimi napisami obejrzycie poniżej. W przyszłości pojawią się jeszcze cztery epizody.

Pozostałe informacje

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje - ilustracja #7

Final Fantasy XV opowiadać ma przygodę księcia Noctisa i jego przyjaciół. Bohater został wysłany na spotkanie ze swoją przyszłą żoną Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret, jednak w międzyczasie na królestwo Lucis napadły wojska Niflheim, króla Regisa zabito, a następca tronu jest teraz ścigany.

Na Androidzie, iOS i Windowsie 10 wkrótce zadebiutuje mobilna aplikacja Justice Monsters V, będąca pinballem związanym z serią Final Fantasy. Trailer gry obejrzycie powyżej.

Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć, że Square Enix nawiązało współpracę z Audi, które stworzy samochód Audi R8, używany przez bohaterów filmu Kingslaive: Final Fantasy. Maszyna nie będzie dostępna do kupienia.

Jak więc widać, w najbliższych miesiącach będzie się sporo działo w temacie Final Fantasy XV. Czekamy!

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje - ilustracja #8