Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 11:45

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Tokyo 42 - cyberpunkową grę akcji zainspirowaną pierwszym Syndicate

Studia SMAC Games i Mode 7 zapowiedziały Tokyo 42, czyli cyberpunkową grę akcji z izometryczną kamerą, w której pokierujemy płatnym zabójcą.

Studio SMAC Games zapowiedziało swój debiutancki projekt. Okazała się nim cyberpunkowa gra akcji Tokyo 42, która zmierza obecnie wyłącznie na pecety. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Twórcy opublikowali przy okazji pierwszy zwiastun i to co na nim widać przywodzi na myśl takie klasyki jak pierwsze odsłony Syndicate oraz Grand Theft Auto.

Tokyo 42 wciąż jest na wczesnym etapie produkcji, więc udostępnione informacje są dosyć skromne. Wiemy, że akcja będzie się toczyła w futurystycznej wersji tytułowego miasta. Wcielimy się w zabójcę, który podczas realizowania intratnych zleceń wpadnie na trop spisku mogącego na zawsze zmienić losy świata.

Zabawa rozgrywana ma być w świecie o otwartej strukturze, który obserwować będziemy z perspektywy izometrycznej. Twórcy umożliwią jednak obracanie kamery o 90 stopni w dowolną stronę. Kontrolowany przez nas zabójca wykorzysta szeroki arsenał uzbrojenia oraz gadżetów. Pojawi się także opcja kierowania pojazdami.

Zlecenia zostaną zaprojektowane tak, aby oferowały sporą swobodę wyboru metod realizacji zadań. Gracz będzie mógł postawić na efektowne wymiany ognia lub też skoncentrować się na podejściu skradankowym. Zabawę uatrakcyjni fakt, że po mapach przemieszczać się będą tłumy zwykłych mieszkańców. W niektórych sytuacjach utrudni to wykonanie zadania, podczas gdy w innych stanowić będzie ułatwienie, np. podczas prób zgubienia pościgu. Poza kampanią fabularną Tokyo 42 zaoferuje także tryb multiplayer, w ramach którego będziemy mogli rywalizować z innymi graczami na małych zamkniętych mapach.

Warto na koniec dodać, że wydawcą gry ma być Mode 7. Do tej pory zespół ten zajmował się tworzeniem własnych gier, takich jak Frozen Synapse czy Frozen Endzone. Teraz studio postanowiło rozszerzyć swoją działalność i chce pomagać innym deweloperom w dostarczeniu ich projektów na rynek

  1. Tokyo 42 – oficjalna strona gry