Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 sierpnia 2016, 12:10

autor: Adrian Werner

Into the Rift - na urządzenia mobilne zmierza śliczna platformówka typu metroidvania

Ujawniono pierwsze konkrety odnośnie projektu Into the Rift, czyli ślicznej dwuwymiarowej platformówki typu metroidvania, która zaoferuje otwarty świat oraz rozbudowane systemy walki i parkouru.

Mała grupa deweloperów, wciąż nie mająca jeszcze oficjalnej nazwy, uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie swojego debiutanckiego projektu, którym okazała się mobilna gra Into The Rift, czyli śliczna dwuwymiarowa platformówka typu metroidvania.

Gra osadzona będzie w krainie fantasy, której społeczność rozdarta została na dwie wrogie frakcje. Jedna z nich opowiada się za zmianami i odkrywaniem nowych prawda, a druga upiera się przy tradycji i zachowaniu statusu quo. My wcielimy się w wędrownego wojownika, którego zadaniem będzie doprowadzenie do zjednoczenia obu grup.

Into The Rift ma podążać ścieżkami wytyczonymi przez takie klasyczne serie jak Metroid czy Castlevania. Dostaniemy więc dwuwymiarową platformówkę, w której będziemy eksplorowali masywne mapy o otwartej strukturze, walczyli z wrogami, unikali pułapek i zagrożeń, gromadzili przedmioty oraz rozwiązywali zagadki. Wraz z postępami w rozgrywce bohater będzie zyskiwał nowe umiejętności, umożliwiające dostanie się do miejsc, które początkowo były niedostępne.

Autorzy nie zamierzają się jednak zadowolić prostym odtworzeniem sprawdzonych mechanizmów i szykują także własne pomysły. Przede wszystkim mechanika będzie znacznie bardziej rozbudowana niż w typowych grach tego typu. Eksploracja map odbywać się ma za pomocą systemu parkouru, pozwalającego płynnie pokonywać przeszkody, odbijać się od ścian oraz wykonywać imponujące akrobacje. Również system walki okaże się bardziej skomplikowany. Bohater uzbrojony ma być w długi kij, za pomocą którego będzie w stanie wykonywać wiele różnorodnych ataków, kontr i bloków.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Autorzy podzieli się sporym zestawem animowanych gif’ów i prezentują się one tak dobrze, że z niecierpliwością czekamy na więcej konkretów. Od dawna nie widzieliśmy mobilnej platformówki, która prezentowałaby się tak wybornie jak Into The Rift .

Oficjalna strona gry